Για εργοδότες
ΤΥΡΟΚΟΜΟΣ / ΧΕΙΡΙΣΤΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΓΑΛΑΚΤΟΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΆρταΤοποθεσία
Άρτα
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Ο ρόλος είναι πλήρους απασχόλησης, ανήκει στη Δ/νση Παραγωγής και θα έχει ως έδρα τον Αμμότοπο (Άρτα)

Καθήκοντα:

  • Είναι υπεύθυνος για την παραλαβή της Α’ ύλης από τα βυτία και για την αποθήκευση σε σιλό
  • Επιβλέπει τη διαδικασία σύνδεσης και αποσύνδεσης των βυτίων κατά την παραλαβή και το πλύσιμο τους, και κάνει ελέγχους του ανάλογου εξοπλισμού και συμπληρώνει τα αντίστοιχα αρχεία
  • Είναι υπεύθυνος για την λειτουργία του συστήματος παστερίωσης
  • Είναι υπεύθυνος για την διαχείριση και παρακολούθηση του CIP των γραμμών παραγωγής
  • Είναι υπεύθυνος για την ορθή τυποποίηση του προς τυροκόμηση γάλακτος
  • Χειρίζεται από το Control Room τους υπολογιστές που κινούν την διαδικασία της παραγωγής και ελέγχει τον μηχανολογικό εξοπλισμό
  • Συνεργάζεται με τα υπόλοιπα τμήματα για επίλυση τυχόν θεμάτων παραγωγικής διαδικασίας
  • Τηρεί-συμπληρώνει τα έντυπα που αφορούν την διαχείριση του γάλακτος
  • Συμμετέχει σε υποστηρικτικές εργασίες του τμήματος παραγωγής
  • Τηρεί τις διαδικασίες και κανόνες υγιεινής και ασφάλειας που έχει καθορίσει η εταιρεία
  • Τηρεί τους ισχύοντες κανονισμούς και πρότυπα ασφαλείας.

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο Τεχνολογίας Τροφίμων ή από επαγγελματική Σχολή σχετικής ειδικότητας (τυροκομία/γαλακτοκομία)
  • Εργασιακή εμπειρία στην τυροκομία – γαλακτοκομία είναι επιθυμητή
  • Εξοικείωση με την τεχνολογία
  • Καλή Γνώση Αγγλικών και Η/Υ
  • Εργασία σε βάρδιες
  • Ομαδικότητα, Υπευθυνότητα, Συνέπεια, Ικανότητα επικοινωνίας και Επαγγελματισμό

Παροχές

  • Προσφέρεται πριμ έναρξης συνεργασίας
  • Πρόσθετη ιδιωτική ιατροφαρμακευτική ασφάλιση
  • Ικανοποιητικός μισθός
Άρτα