Προϊστάμενος Τεχνικού Τμήματος Βιομηχανίας Τροφίμων στην περιοχή της Κορινθίας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης

Αρμοδιότητες:

  • Διεύθυνση και εποπτεία της λειτουργίας του Τεχνικού τμήματος
  • Συνεχής τήρηση του προγράμματος προληπτικής συντήρησης
  • Καθοδήγηση και εκπαίδευση τεχνικού προσωπικού
  • Προγραμματισμός εργασιών και συντονισμός των συνεργείων ανάλογα με τις ανάγκες της παραγωγής
  • Τεχνική υποστήριξη και εξυπηρέτηση οργανωτικών δομών (Παραγωγή, Διοίκηση, Logistics)
  • Επικοινωνία με προμηθευτές για τεχνικά θέματα
  • Ζήτηση προσφορών, καθορισμός αναγκών ανταλλακτικών, καθορισμός τεχνικών προδιαγραφών και προώθηση των σχετικών αναγκών στο τμήμα Προμηθειών
  • Έλεγχος για ποιοτική και ποσοτική παράδοση σχετικών υλικών του τμήματος.
  • Υπεύθυνος της ομάδας των τεχνικών του τμήματος και του συντονισμού των εργασιών τους.

    Απαραίτητα προσόντα

    • Πτυχίο Ανώτερης σχολής Ηλεκτρολόγου / Αυτοματιστή
    • Με 5 ετή προϋπηρεσία σε Τμήμα Συντήρησης, κατά προτίμηση βιομηχανικής μονάδας
    • Εμπειρία σε συστήματα βιομηχανικού αυτοματισμού PLC, Inverters, ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων, μηχανών παραγωγής
    • Καλή γνώση αγγλικών
    • Καλή γνώση Η/Υ

      Δεξιότητες

      • Ικανότητα ιεράρχησης και διαχείρισης προτεραιοτήτων
      • Ικανότητα οργάνωσης και συντονισμού ομάδας
      • Ικανότητα διαχείρισης εναλλακτικών σχεδίων δράσης
      • Ικανότητα λήψης αποφάσεων και επίλυσης θεμάτων

       Προσφέρουμε

      • Φιλικό και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον
      • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
      • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης

Κόρινθος
Με μεγάλη εμπειρία