For Employers
Ref:HO / SOCHK
Sous Chef - KOS
KosLocation
Kos
15 days ago
Posted date
15 days ago
SeniorMinimum level
Senior
TourismJob category
Tourism

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.

Με 22 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.

Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας στα ξενοδοχεία του:

Περιοχή: Κως

Τύπος Απασχόλησης: Εποχιακή/Πλήρης

Ref: HO / SOCHK

Σκοπός:

Ως Sous Chef του ξενοδοχείου υποστηρίζεις τον Ex. Chef σε όλες τις εργασίες που αφορούν την εύρυθμη λειτουργία του τμήματος, την διατήρηση των υψηλών προτύπων εξυπηρέτησης, της παρακολούθησης των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας και την επίτευξη των στόχων του ξενοδοχείου.

Αρμοδιότητες

  • Είναι υπεύθυνος/η για την εύρυθμη λειτουργία της κουζίνας, τη διατήρηση του υψηλού επιπέδου παρεχόμενων υπηρεσιών, το συντονισμό, την οργάνωση και τον έλεγχο της τήρησης των διαδικασιών.
  • Φροντίζει για την οργάνωση της κουζίνας.
  • Επιβλέπει τις ενέργειες του προσωπικού της κουζίνας κατά τη διάρκεια εργασίας
  • Ελέγχει όλες τις παρασκευές και τα πιάτα πριν σερβιριστούν στους πελάτες.
  • Τηρεί και ελέγχει τη σωστή χρήση των κανόνων υγιεινής και αποθήκευσης των πρώτων υλών σύμφωνα με τα πρότυπα HACCP.
  • Φροντίζει για τον έλεγχο της καθαριότητας του χώρου μετά το τέλος της μαγειρικής.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος μαγειρικής σχολής.
  • 3ετής προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ιδανικά σε ξενοδοχείο.
  • Γνώση των προτύπων διαχείρισης τροφίμων.
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας.

Δεξιότητες

  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Επικοινωνία, αντίληψη & διορατικότητα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια & την ποιότητα
  • Ομαδικό πνεύμα και προσαρμοστικότητα
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και την επίτευξη στόχων

Τι προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μεταβλητό Bonus επίτευξης μηνιαίων στόχων & ετήσιας αποδοτικότητας
  • Εργασία σε έναν οικογενειακό όμιλο με ανθρωποκεντρική προσέγγιση και σεβασμό προς το περιβάλλον και την κοινωνία.
  • Διαρκή & εξατομικευμένη εκπαίδευση
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαμονή
  • Πλήρης Διατροφή

Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στον Όμιλο Mitsis!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Μπορείτε να προωθήσετε το βιογραφικό σας, στο career@mitsis.com ή να ακολουθήσετε το link "Αποστολή Βιογραφικού"

Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρακά-τω link :

Related tags
JOB SUMMARY
Kos
15 days ago
Senior
Full-time