For Employers
Housekeeper Assistant Manager
Job post no longer accepts applications
AthensLocation
Athens
a month ago
Posted date
a month ago
Mid-levelMinimum level
Mid-level
TourismJob category
Tourism

Βοηθός Προϊσταμένης/νου Ορόφων

Απαραίτητα προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής τουριστικών επαγγελμάτων
  • Εμπειρία χρήσης λογισμικού κρατήσεων ξενοδοχείων
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 4* ή 5*
  • Αρίστη γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Πνεύμα εξυπηρέτησης πελατών
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας με όλα τα τμήματα του ξενοδοχείου
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
  • Προσεγμένη εμφάνιση

Καθήκοντα

  • Επιτέλεση όλων των εργασιών για το check in και το check out
  • Καλωσόρισμα πελατών κατά την άφιξή τους και παραχώρηση δωματίων
  • Παροχή πληροφοριών για το ξενοδοχείο, τα διαθέσιμα δωμάτια, τις τιμές και τις παροχές
  • Ανταπόκριση σε παράπονα πελατών με έγκαιρο και επαγγελματικό τρόπο
  • Επικοινωνία με τις καμαριέρες, ώστε να διασφαλίζεται ότι όλα τα δωμάτια είναι καθαρά, τακτοποιημένα και πλήρως εξοπλισμένα για την ικανοποίηση των αναγκών των πελατών
  • Πώληση επιπρόσθετων παροχών και υπηρεσιών, ανάλογα με την περίπτωση
  • Τήρηση ενημερωμένων αρχείων κρατήσεων και πληρωμών

Η εταιρία μας προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Άριστες συνθήκες εργασίας και επαγγελματικό περιβάλλον.
  • Διατροφή, στέγαση για τους μη διαμένοντες στην περιοχή.
  • Δυνατότητες Προσωπικής εξέλιξης.

Related tags
JOB SUMMARY
Athens
a month ago
Mid-level
Full-time