For Employers
Ηλεκτρονικός -Τεχνικός Εργαστηρίου
Job post no longer accepts applications
Company logo - click to visit company page
1-15
Pharmaceutical & Health sector
AthensLocation
Athens
a year ago
Posted date
a year ago
Mid-levelMinimum level
Mid-level

Πιστοποιημένο Κέντρο Αποκατάστασης Ακοής αναζητάει άτομο για τη συμπλήρωση θέσης Τεχνικός Εργαστηρίου Ακουστικών Βαρηκοΐας. Θα είστε μέλος της ομάδας του εργαστηρίου μας και υπεύθυνος/η για κάθε είδους κατασκευής, σχεδιασμό και επισκευής ακουστικών βαρηκοΐας.

Ο ιδανικός υποψήφιος θα έχει εξειδίκευση σε ηλεκτρονικά και μηχανολογικά συστήματα ενώ παράλληλα θα είναι οργανωτικός και πρόθυμος για διαρκή εκπαίδευση. Θα πρέπει να είναι σε θέση να οργανώνει τον χώρο εργασίας του και τα εργαλεία που χρησιμοποιεί και να μαθαίνει νέες δεξιότητες για να τις εφαρμόζει στην εργασία του.

Ο στόχος είναι το άτομο που θα προσληφθεί να αποκτήσει εκτεταμένες γνώσεις σχετικά με το πως λειτουργούν τα ακουστικά βαρηκοΐας έτσι ώστε να μπορεί να προβεί σε πετυχημένες κατασκευές και επισκευές.

Καθήκοντα:

  • Διάγνωση και αντιμετώπιση τεχνικών προβλημάτων
  • Λεπτομερής επισκευή και ποιοτικό έλεγχο
  • Ψηφιακό σχεδιασμό ακουστικών βαρηκοΐας και παραγωγη
  • Παρακολουθηση και ενημέρωση αποθήκης ανταλλακτικών και αναλωσίμων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι, Τ.Ε.Ι., Ι.Ε.Κ. (Τεχνικός ιατρικών οργάνων, Τεχνικός βιοϊατρικής τεχνολογίας, Ηλεκτρονικός (Κινητής τηλεφωνίας)
  • Γνώση μικροκολύσεων και εργασία με στερεοσκόπιο
  • Προϋπηρεσία αντίστοιχης θέσης
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και Άριστη γνώση MS Office (ειδικά Excel και Word)
  • Επιθυμητή εμπειρία σε ψηφιακό σχεδιασμό τρισδιάστατων αντικειμένων σε 3D printer
  • Ικανότητες επίλυσης προβλημάτων
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές:

  • Σταθερό πακέτο αποδοχών
  • Διαρκής και εξειδικευμένη εκπαίδευση
  • Σταθερό ωράριο εργασίας
  • Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον
Related tags
JOB SUMMARY
Athens
a year ago
Mid-level
Full-time