For Employers
Τεχνικοί Εγκατάστασης και Συντήρησης Συστημάτων Ασφαλείας
Job post no longer accepts applications

Η G4S Security Systems and Monitoring Services είναι μέλος της Allied Universal ® - της κορυφαίας εταιρείας ολοκληρωμένων συστημάτων ασφάλειας, που ειδικεύεται στην παροχή ασφάλειας και άλλων σχετικών υπηρεσιών σε μεγάλους πελάτες σε όλο τον κόσμο.

Απασχολούμε περισσότερους από μισό εκατομμύριο ανθρώπους σε περισσότερες από 90 χώρες, είμαστε ένας διεθνής προμηθευτής ολοκληρωμένων λύσεων και υπηρεσιών ασφάλειας με κορυφαία τεχνολογία στην αγορά, σε ένα ευρύ φάσμα πελατών. Στόχος μας είναι να παρέχουμε εξειδικευμένες υπηρεσίες ασφαλείας που υπερβαίνουν τις προσδοκίες των πελατών.

Λόγω σημαντικής ανάπτυξης στον τομέα των συστημάτων ασφάλειας σε Οικιακούς και SOHO πελάτες, επιθυμούμε να εντάξουμε άμεσα στην ομάδα μας Τεχνικούς Εγκατάστασης και Συντήρησης Συστημάτων Ασφαλείας.

Θέση: Τεχνικούς Εγκατάστασης και Συντήρησης Συστημάτων Ασφαλείας
Περιοχή: Πυλαία Θεσσαλονίκης

Οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα έχουν ως βασικές αρμοδιότητες την τήρηση του εβδομαδιαίου προγράμματος συντήρησης των συστημάτων ασφαλείας σε οικιακούς και εταιρικούς πελάτες και την συμμετοχή σε έργα εγκατάστασης μεγάλων πελατών.

Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Εγκατάσταση και συντήρηση συστημάτων ασφαλείας (συναγερμοί, monitors, cctv, access controls, X-rays κ.α.)
  • Επιδιόρθωση και αντικατάσταση των συστημάτων σε περίπτωση βλάβης
  • Ενεργή συμμετοχή στην προετοιμασία και τον έλεγχο του εξοπλισμού που χρειάζεται ώστε να διασφαλίζεται η απρόσκοπτη λειτουργία των συστημάτων ασφαλείας
  • Τήρηση διαδικασιών, οδηγιών και πολιτικών επικοινωνίας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Τεχνικής Σχολής Ηλεκτρονικών ή Ηλεκτρολόγων. Απόφοιτος σχολής με κατεύθυνση Ηλεκτρολογία, Τηλεπικοινωνίες ή Αυτοματισμούς θα εκτιμηθεί (π.χ. ΙΕΚ, ΤΕΙ, κ.α.)
  • Άδεια Εργασίας Υπηρεσιών Ασφαλείας τύπου Β (Security)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ και εφαρμογών MS Office ή Google workspace (sheets, docs, κ.α.)
  • Άδεια οδήγησης
  • Ολοκληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους)
  • Οργάνωση, συνέπεια και υπευθυνότητα λόγω του αντικειμένου της θέσης εργασίας

 Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόσθετη ασφάλεια Επαγγελματικού Κινδύνου
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Κινητό τηλέφωνο
  • Συνεχής εκπαίδευση σε έναν κλάδο που συνεχώς εξελίσσεται
  • Σύγχρονο εταιρικό περιβάλλον με ενδιαφέρουσες ευκαιρίες ανάπτυξης

Η G4S δεσμεύεται για Ίσες Ευκαιρίες Απασχόλησης! Εάν πληροίτε τα παραπάνω κριτήρια και επιθυμείτε να κάνετε καριέρα στη μεγαλύτερη εταιρεία χρηματαποστολών με ηγετική θέση στην αγορά μη διστάσετε να κάνετε αίτηση πατώντας το Apply Button για να μας στείλετε το βιογραφικό σας.

Related tags
JOB SUMMARY
Thessaloniki
a year ago
Entry / Junior
Full-time