For Employers
Εξωτερικός πωλητής
Job post no longer accepts applications

 Ο ιδανικός συνεργάτης εξωτερικών πωλήσεων πρέπει να είναι εις βάθος γνώστης των προς πώληση προϊόντων και να διαθέτει άριστες δεξιότητες στις διαπροσωπικές σχέσεις.

 Αρμοδιότητες Θέσης

  • Προσέγγιση πελατών (door to door) και αναλυτική ενημέρωσή τους για τα προϊόντα της εταιρίας προκειμένου να προβούν σε άμεση ή μελλοντική αγορά
  • Καταχώριση στοιχείων των δυνητικών πελατών και των προϊόντων που χρησιμοποιούν σε ηλεκτρονικές βάσεις δεδομένων
  • Διατήρηση σχέσεων με τους πελάτες στο πλαίσιο της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Κατά περίπτωση κατάρτιση οικονομικών προσφορών σε δυνητικούς πελάτες
  • Διαχείριση και ιεράρχηση πολλαπλών εργασιών και τήρηση των προθεσμιών

    Απαραίτητα Προσόντα
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων
  • Ικανότητα εργασίας ανεξάρτητα και ως μέλος ομάδας
  • Ικανότητα στη χρήση εργαλείων και λογισμικού (CRM)
  • Φυσική κατάσταση που επιτρέπει τις door to door προσεγγίσεις πελατών
  • Προτιμάται Πτυχίο Μάρκετινγκ, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή συναφούς κλάδου
  • Θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα η γνώση γραφιστικών προγραμμάτων

    Παροχές
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Πλήρης εξοπλισμός επικοινωνιών
  • Επιμόρφωση και εκπαίδευση
  • Σύστημα bonus βάσει επίτευξης στόχων
Related tags
JOB SUMMARY
Heraklion
4 months ago
Mid-level
Full-time