For Employers
ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΣΕ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ
Job post no longer accepts applications

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Υπεύθυνος για την εκτέλεση των εργασιών στο χώρο επίβλεψης του.
  • Παραλαμβάνει και διαχειρίζεται τις παραγγελίες του τμήματος του– Σχεδιάζει το πρόγραμμα λειτουργίας του τμήματος με γνώμονα την αμεσότερη εκτέλεσή των παραγγελιών. Προϋπολογίζει το χρονοδιάγραμμα  πραγματοποίησης των διαφόρων εργασιών.
  • Συνεργάζεται με τους Υπεύθυνους τμημάτων για την σύνταξη των εντολών εργασίας, του ημερήσιου προγράμματος παραγωγής και τον συντονισμό και έλεγχο των εργασιών
  • Ευθύνεται για την τήρηση των αρχών Ορθής Βιομηχανικής και Υγιεινής Πρακτικής
  • Συντονίζει, ελέγχει την υλοποίηση διορθωτικών / προληπτικών ενεργειών σε συνεργασία με τους υπεύθυνους τμημάτων
  • Έχει την συνολική ευθύνη για την διοίκηση του ανθρώπινου δυναμικού του τμήματός του και επιμελείται όλων των θεμάτων που άπτονται των υφισταμένων του όπως αξιολογήσεις, εκπαιδεύσεις, άδειες, αλλαγές ωραρίων κτλ.
  • Ελέγχει καθημερινά τα έντυπα παρακολούθησης των κρίσιμων παραμέτρων
  • Είναι υπεύθυνος για τη σωστή και ασφαλή διαχείριση των παραλαβών και αποστολών από το τμήμα του
  • Είναι υπεύθυνος του παραγωγικού εξοπλισμού και των εγκαταστάσεων του τμήματος του
  • Είναι υπεύθυνος για την τήρηση της διαδικασίας και εκτέλεσης των ελέγχων & δοκιμών που απαιτούνται, ώστε να επαληθευθεί η συμμόρφωση του προϊόντος, με τις προδιαγεγραμμένες απαιτήσεις σε όλα τα στάδια παραγωγής του όπως ορίζονται από το Σύστημα Διαχείρισης Ασφάλειας τροφίμων
  • Ευθύνεται για την αξιολόγηση των μη συμμορφούμενων προϊόντων και κάνει προτάσεις για περαιτέρω βελτίωση τους
  • Είναι υπεύθυνος για την τήρηση της ιχνηλασιμότητας
  • Ενημερώνει τον Ποιοτικό έλεγχο σε περίπτωση ποιοτικού προβλήματος, μη καθαρού χώρου, θέματα ιχνηλασιμότητας και προδιαγραφών προϊόντων
  • Συνεργάζεται με τον Διευθυντή Εργοστασίου για οποιοδήποτε θέμα προκύψει όσον αφορά στην παραγωγική διαδικασία, ποιοτικού προβλήματος, Α’ ύλες κλπ.
  • Σε περίπτωση τεχνικών προβλημάτων, ενημερώνει τον Προϊστάμενο του τεχνικού τμήματος, ώστε να επιλυθούν όσο πιο άμεσα γίνεται για τη συνέχιση της παραγωγικής διαδικασίας.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανικού Παραγωγής και Διοίκησης, Τεχνολόγου Τροφίμων
  • Πολυετή εμπειρία σε ανάλογη θέση σε βιομηχανία κρέατος
  • Άριστη γνώση του κρέατος, FIFO, FEFO
  • Ιχνηλασιμότητα προϊόντων
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ

Παροχές:

  • Σταθερή και μόνιμη συνεργασία με προοπτικές εξέλιξης.
  • Δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Ικανοποιητικές αποδοχές.

Related tags
JOB SUMMARY
Korinthos
a year ago
Mid-level
Full-time