For Employers
Ref:ProcEngineer_2303_03
Μηχανολόγο Μηχανικό Διεύθυνσης Προμηθειών
Job post no longer accepts applications

Η εταιρεία INTRAKAT Α.Ε, με έδρα στην Παιανία, αναζητά Μηχανολόγο Μηχανικό για τη Διεύθυνσης Προμηθειών για, ώστε να ενταχθεί στην Ομάδα μας.

Αρμοδιότητες:

  • Πραγματοποίηση έρευνα αγοράς στην Ελλάδα και στο εξωτερικό προμηθευτών υλικών ή/και υπεργολαβιών έργων.
  • Σύνταξη συγκριτικών πινάκων προμήθειας υλικών / υπεργολαβιών & αξιολόγηση των σχετικών τεχνικών και οικονομικών προσφορών.
  • Συμμετοχή στη σύνταξη, διαπραγμάτευση και έλεγχο των τεχνικών & οικονομικών όρων των συμβάσεων προμήθειας.
  • Σύνταξη των παραγγελιών και των επιμέρους συμφωνητικών.
  • Προετοιμασία ηλεκτρονικών διαγωνισμών &Τήρηση αρχείου οικονομικών & τεχνικών προσφορών καθώς και μητρώο αξιολόγησης συνεργαζόμενων προμηθευτών.
  • Παρακολούθηση & τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων από την παραγγελία έως την παραλαβή των υλικών.
  • Πραγματοποίηση επισκέψεων σε προμηθευτές σε Ελλάδα και εξωτερικό για την επιλογή των κατάλληλων υλικών.
  • Συνεργασία με Τεχνικούς Διευθυντές και τους Διευθυντές Έργων για την επιλογή των πλέον κατάλληλων υλικών ή/και υπεργολαβιών.

Απαιτούμενα Προσόντα:​

  • Μηχανολόγος Μηχανικός ΤΕΙ / ΑΕΙ η και οποιαδήποτε ειδικότητα μηχανικού.
  • Τουλάχιστον 3 πρότερης εμπειρία σε αντίστοιχο τμήμα Προμηθειών ή / και σε εργοτάξιο / Τεχνικό γραφείο σε Ενεργειακά έργα /έργα Υποδομής.
  • Άριστη γνώση των εφαρμογών MS Office, AutoCAD.
  • Επιθυμητή γνώση προγράμματος ERP
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (προφορικά και γραπτά).
  • Δυνατές επικοινωνιακές & διαπραγματευτικές ικανότητες.
  • Εργατικότητα και ισχυρό κίνητρο για εξέλιξη
  • Ικανότητα αναγνώρισης προτεραιοτήτων και έμφαση στη λεπτομέρεια.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης.
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.
  • Προοπτικές συνεχούς εξέλιξης και Εκπαίδευσης.

Related tags
JOB SUMMARY
Paiania
a year ago
Mid-level
Full-time