For Employers
Ref:KAM0424
Administration Manager
Job post no longer accepts applications

Μεγάλη Εταιρεία Συμβούλων Επιχειρήσεων, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της για μόνιμη & πλήρη απασχόληση, για τα Κεντρικά Γραφεία στην Αττική

(Κωδ. Θέσης: KAM0424)

Ως Administration Manager, θα διαδραματίσετε βασικό ρόλο στη διαχείριση των διοικητικών εργασιών της Εταιρείας μας. Θα είστε υπεύθυνοι για την επίβλεψη των λειτουργιών back-office, τον συντονισμό με εξωτερικούς προμηθευτές (π.χ. IT) και τη διαχείριση των διαδικασιών προμηθειών. Αυτός ο ρόλος απαιτεί ισχυρές οργανωτικές ικανότητες, προσοχή στη λεπτομέρεια και την ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας με εσωτερικούς και εξωτερικούς ενδιαφερόμενους.

Αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη των καθημερινών διοικητικών λειτουργιών, συμπεριλαμβανομένης της διαχείρισης του συνόλου των εγκαταστάσεων της Εταιρείας
  • Διαχείριση της επικοινωνίας με εξωτερικούς προμηθευτές (IT), για εξασφάλιση της έγκαιρης επίλυσης τεχνικών ζητημάτων και της αποτελεσματικής εφαρμογής λύσεων (IT)
  • Συντονισμός των δραστηριοτήτων προμηθειών, συμπεριλαμβανομένης της εξεύρεσης προμηθευτών, της διαπραγμάτευσης συμβάσεων και της διαχείρισης των σχέσεων με τους προμηθευτές
  • Ανάπτυξη και εφαρμογή πολιτικών και διαδικασιών για τον εξορθολογισμό των διοικητικών διαδικασιών και τη διασφάλιση της συμμόρφωσης με τα πρότυπα της Εταιρείας
  • Εποπτεία του τμήματος, παρέχοντας καθοδήγηση, υποστήριξη και ανατροφοδότηση της απόδοσης, ανάλογα με τις ανάγκες
  • Προετοιμασία και παρακολούθηση των προϋπολογισμών των διοικητικών δαπανών, διασφαλίζοντας τη σχέση κόστους-αποτελεσματικότητας και την τήρηση των οικονομικών κατευθυντήριων γραμμών
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα για την υποστήριξη επιχειρηματικών πρωτοβουλιών και τη διευκόλυνση της διαλειτουργικής επικοινωνίας
  • Διασφάλιση των εμπιστευτικών και ευαίσθητων πληροφοριών και διασφαλίζετε τη συμμόρφωση με τους κανονισμούς προστασίας δεδομένων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, στη Διαχείριση Λειτουργιών ή σε συναφή τομέα  (Μεταπτυχιακός τίτλος επιθυμητός)
  • Προϋπηρεσία άνω των 5 ετών, σε αντίστοιχη θέση (Επιθυμητή εμπειρία σε θέματα προμηθειών και διαχείρισης)
  • Άριστη γνώση Ελληνικής & Αγγλικής Γλώσσας (γραπτό & προφορικό επίπεδο)
  • Άριστη γνώση MS Office & ERP προγραμμάτων (SoftOne)
  • Ευελιξία στη διαχείριση πολλαπλών εργασιών υπό πίεση, καθώς και ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Εξαιρετικές ικανότητες επίλυσης προβλημάτων και λήψης αποφάσεων
  • Κατανόηση των διαδικασιών και των βέλτιστων πρακτικών
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες με έμφαση στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Υπευθυνότητα και Ομαδικό Πνεύμα

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών
  • Άριστο επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση & προοπτικές εξέλιξης

Αφού ολοκληρωθεί η συλλογή και η αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης ώστε να προχωρήσουμε σε συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Related tags
JOB SUMMARY
Agios Dimitrios
a month ago
Senior
Full-time