For Employers
Ref:HORECA_BUYER_MARCH2024
HORECA BUYER/PRODUCT MANAGER
Job post no longer accepts applications

Η εταιρεία YALCO ΣΩΚΡΑΤΗΣ Δ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ & ΥΙΟΣ Α.Ε. με αριθμό Γ.Ε.ΜΗ 55202204000, μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες οικιακού και επαγγελματικού εξοπλισμού στην Ελλάδα με πετυχημένη παρουσία στην ελληνική και διεθνή αγορά, ενδιαφέρεται να προσλάβει:

(με έδρα στην Κηφισιά)

που θα στελεχώσει το Τμήμα Αγορών HORECA/Marketing της εταιρίας και θα έχει την ευθύνη επιλογής, αγοράς και προώθησης συγκεκριμένης κατηγορίας ειδών από διάφορους οίκους του εξωτερικού και θα συμβάλει στην ανάπτυξη του τμήματος και αποτελεσματικότερη εξυπηρέτηση των πελατών της.

Περιγραφή Θέσης :

  • Συνεχή αναζήτηση νέων προϊόντων και προμηθευτών.
  • Υπεύθυνος για τη διαχείριση των σχέσεων και συμφωνιών με τους προμηθευτές του εξωτερικού, την επικοινωνία και την επίλυση πιθανών προβλημάτων.
  • Συμμετοχή στον καθορισμό της τιμολογιακής πολιτικής της θέσης ευθύνης σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Marketing.
  • Καθορισμό των αναγκαίων ενεργειών προώθησης των προϊόντων, σύμφωνα πάντα με την στρατηγική της εταιρείας, ώστε να επιτευχθούν οι στόχοι πωλήσεων.
  • Διαχείριση κ έλεγχο των αποθεμάτων με σκοπό την έγκαιρη πραγματοποίηση παραγγελιών.
  • Προετοιμασία, αποστολή και έλεγχο των παραγγελιών προς τους προμηθευτές της εταιρείας.
  • Συντήρηση και ανάπτυξη του ηλεκτρονικού καταστήματος στις προϊοντικές κατηγορίες που θα έχει την ευθύνη.
  • Ενεργή συμμετοχή στην ολοκλήρωση προτάσεων/προσφορών.
  • Παρακολούθηση αγοράς για τάσεις / νέα προϊόντα.
  • Μελέτες για συγκρίσεις τιμών / προμηθευτών / αγοράς.

Απαιτούμενα προσόντα

  • Πτυχίο Ανώτερης /Ανώτατης Σχολής κατά προτίμηση σε Marketing ή Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Αξιόλογη εμπειρία (άνω των 5 ετών) σε αντίστοιχη θέση σχετιζόμενη με τις αγορές π.χ. F&B ξενοδοχείων, καταναλωτικών αγαθών κλπ
  • Άριστη χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών και MS Office
  • Άριστη γνώση Ελληνικών & Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
  • Ευχέρεια για ταξίδια στο εξωτερικό

Επιθυμητά Προσόντα

  • Αποτελεσματικότητα και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Άριστες οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Άριστες διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Εμπειρία σε θέση F&B ξενοδοχείου θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Προσφέρονται:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και άλλες πρόσθετες παροχές
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες προσωπικής & επαγγελματικής εξέλιξης

Οι ενδιαφερόμενοι-ες παρακαλούνται να στείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα μέσω e-mail : hr@yalco.gr κάνοντας χρήση του κωδικού αγγελίας
HORECA_BUYER_MARCH2024

Όλες οι αιτήσεις θα θεωρηθούν απόλυτα εμπιστευτικές

Related tags
JOB SUMMARY
Kifisia
a month ago
Mid-level
Full-time