For Employers
Barista - 91 Athens Riviera
Job post no longer accepts applications
AthensLocation
Athens
a month ago
Posted date
a month ago
Mid-levelMinimum level
Mid-level
OtherJob category
Other

Η Domes Resorts και το επιτυχημένο εστιατόριο Barbarossa ταξιδέυουν μαζί στην Αθήνα και αναζητουν Barista για το νέο πολυτελές Glamping και Members Club «91 Athens Riviera» στην περιοχή της Βούλας.

 Καθήκοντα

    • Προετοιμασία και παρασκευή διάφορων ειδών καφέ (εσπρέσο, καπουτσίνο, φίλτρου, κ.ά.).
    • Προσαρμογή των συνταγών σύμφωνα με τις προτιμήσεις των πελατών.
    • Αλληλεπίδραση με τους πελάτες, λήψη παραγγελιών και σερβίρισμα σνακ και ροφημάτων
    • Εκτίμηση αναγκών και προτιμήσεων των πελατών και πρόταση των αντίστοιχων ποτών
    • Αναπλήρωση αποθέματος και προμηθειών του μπαρ
    • Φροντίδα και καθαρισμός μηχανημάτων καφέ και συντήρηση και καθαρισμός περιοχής εργασίας
    • Διατήρηση πελατοκεντρικής στάσης και παροχή άριστης εμπειρίας πελατών
    • Συμμόρφωση με όλους τους κανονισμούς τροφίμων και ποτών

Requirements

Απαραίτητα Προσόντα

    • Απόφοιτος τουριστικής σχολής
    • Πτυχίο bartender /barista
    • Άριστη γνώση παρασκευής των διαφόρων ειδών καφέ με προϋπηρεσία σε υψηλής γαστρονομίας εστιατόρια
    • Απαραίτητη η πολύ καλή γνώση της αγγλικής και προαιρετικά μιας δεύτερης ξένης γλώσσας
    • Ανάλογη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ξενοδοχεία πολυτελείας ή σε αντίστοιχη θέση σε υπηρεσίες εστίασης
    • Ευγένεια, ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα
    • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
    • Προσεγμένη εμφάνιση, καθαριότητα
    • Προσανατολισμένος-η στην εξυπηρέτηση και την ικανοποίηση του πελάτη
    • WSET πιστοποίηση (θα θεωρηθεί προσόν)

Benefits

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, προσφέρουμε

    • Πακέτο αποδοχών ανάλογο προσόντων
    • Δυνατότητες ανάπτυξης μέσα σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
    • Άριστο περιβάλλον εργασίας
    • Συνεχή εκπαίδευση

Domes Resorts is an equal opportunity employer, all applications will be treated in strict confidentiality.

Only suitable candidates will be contacted.

Related tags
JOB SUMMARY
Athens
a month ago
Mid-level
Full-time