For Employers
Εργαζόμενος Αποθήκης
Job post no longer accepts applications
a year ago
Posted date
a year ago
Mid-levelMinimum level
Mid-level

Βιομηχανία παραγωγής καταναλωτικών ειδών με μεγάλη εξαγωγική δραστηριότητα, στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, αναζητάει υποψηφίους για να καλύψει άμεσα την παρακάτω θέση στις κεντρικές αποθήκες στη βιομηχανική περιοχή των Οινοφύτων Βοιωτίας:

Αρμοδιότητες:

  • Παραλαβή εμπορευμάτων, μεταφορά των εμπορευμάτων εντός της αποθήκης και τακτοποίηση τους
  • Συσκευασία και παλετοποίηση
  • Προετοιμασία και ολοκλήρωση παραγγελιών προς παράδοση ή παραλαβή σύμφωνα με το πρόγραμμα (picking, φόρτωση, συγκέντρωση, συσκευασία, σήμανση, αποστολή)
  • Τακτοποίηση και ταξινόμηση των προϊόντων
  • Διεξαγωγή ελέγχων αποθεμάτων και τήρηση των υψηλών προτύπων ποιότητας για ελέγχους
  • Διασφάλιση της καθαριότητας και της ασφάλειας του χώρου εργασίας και βελτιστοποίηση της χρήσης του χώρου
  • Τήρηση κανόνων υγιεινής και ασφάλειας
  • Συμμετοχή στη διενέργεια φυσικών απογραφών και έλεγχος αποθεμάτων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Γνώση χρήσης RF Scanner ή PDA
  • Δυνατότητα χρήσης περονοφόρων
  • Εξοικείωση με τις μοντέρνες πρακτικές και μεθόδους αποθήκευσης
  • Καλές δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Θα εκτιμηθεί η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

Παροχές:

  • Ένα συνεπές και ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Μεταφορά με λεωφορείο απο Χαλκίδα, Σχηματάρι και Αυλίδα
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον που έχει ως βάση τον αλληλοσεβασμό μεταξύ των συνεργατών
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Συνεχής εξέλιξη σ’ ένα χώρο που ολοένα εμφανίζει νέες ευκαιρίες, λόγω της ραγδαίας ανάπτυξης της εταιρίας
Related tags
JOB SUMMARY
Oinofyta
a year ago
Mid-level
Full-time