For Employers
Ref:SUPPLY1/2024
Import Coordinator
Job post no longer accepts applications

Ο Όμιλος Εταιριών FAIS δραστηριοποιείται σε καταστήματα λιανικής/χονδρικής ενδυμάτων, υποδημάτων και αξεσουάρ, σε καταστήματα για περισσότερα από 40 χρόνια, κυριαρχώντας στην ελληνική αγορά και επεκτείνοντας τις δραστηριότητές της στη Βουλγαρία, τη Ρουμανία και την Κύπρο.

Έκτοτε οι επιχειρηματικές δραστηριότητες έχουν επεκταθεί και πλέον περιλαμβάνουν τη διανομή της πολυτέλειας, τον αθλητισμό, τα είδη ένδυσης περιστασιακής ζωής, τα παπούτσια και τα αξεσουάρ φέρνοντας ισχυρές και καινοτόμες μάρκες στους καταναλωτές.

Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης ο Όμιλος Εταιριών FAIS αναζητάει

Περιγραφή Θέσης

Την διαχείριση του συνόλου εργασιών με στόχο την ομαλή διαχείριση και διεκπεραίωση των αγορών εμπορευμάτων του Ομίλου που περιλαμβάνει την άφιξη, παράδοση και κοστολόγηση.

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση αγορών μέσω του ERP
  • Διαχείριση τελωνιακών εγγράφων και λοιπών παραστατικών που σχετίζονται με αγορές
  • Ενημέρωση αποθηκών για επερχόμενες εισαγωγές
  • Επικοινωνία με τους προμηθευτές εξωτερικού
  • Συνεργασία με τα εμπορικά τμήματα του Ομίλου και τις αποθήκες

Απαραίτητα προσόντα

  • Απόφοιτος/η σχολής διοίκηση επιχειρήσεων
  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας

Τι προσφέρουμε

  • Οργανωμένο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης στον κλάδο

Related tags
JOB SUMMARY
Glyfada
a month ago
Mid-level
Full-time