For Employers
Νομικός/Δικηγόρος (Τμήμα Δημόσιων Διαγωνισμών & Συμβάσεων)
Job post no longer accepts applications
a year ago
Posted date
a year ago
SeniorMinimum level
Senior
LegalJob category
Legal

Η Γευσήνους, μια από τις μεγαλύτερες εταιρίες συστηματικής εστίασης που δραστηριοποιείται σε κλειστές αγορές στην Ελλάδα και καλύπτει επισιτιστικές ανάγκες σε τομείς όπως επιχειρήσεις και βιομηχανικές μονάδες, δημόσια και ιδιωτικά εκπαιδευτικά ιδρύματα (πανεπιστήμια, ιδιωτικά σχολεία - κολλέγια), νοσηλευτικά ιδρύματα κ.λ.π., αναζητά για τα κεντρικά γραφεία της στο Κρυονέρι Αττικής:

Νομικό/Δικηγόρο (Τμήμα Δημόσιων Διαγωνισμών & Συμβάσεων)

Αρμοδιότητες:

  • Παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών επί παντός νομικού θέματος και ζητήματος που αφορά το ισχύον νομοθετικό πλαίσιο που διέπει τους Δημόσιους Διαγωνισμούς
  • Συμβουλευτικές υπηρεσίες σε όλα τα τμήματα της εταιρείας, από το στάδιο της προκήρυξης του διαγωνισμού έως και το στάδιο της κατακύρωσης της προμήθειας, καθώς και της υπογραφής και εκτέλεσης της δημόσιας σύμβασης
  • Σύνταξη και έλεγχος συμβάσεων (ιδιωτικών συμβάσεων, συμβάσεων στο πλαίσιο διενέργειας διαγωνισμών κ.τ.λ.)
  • Σύνταξη βεβαιώσεων για σκοπούς συμμετοχής της εταιρείας σε δημόσιο διαγωνισμό
  • Υποστήριξη σε καθημερινή βάση του αρμόδιου τμήματος διαγωνισμών της εταιρείας αναφορικά με ερωτήματα και διευκρινίσεις
  • Καθημερινή υποστήριξη των νομικών εργασιών της εταιρείας

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος/η σχολής Νομικής, επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος στον κλάδο θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 4-5 ετών σε τμήματα διαγωνισμών Δημόσιων Συμβάσεων
  • Επιθυμητή πρότερη εμπειρία σε προδικαστικές προσφυγές
  • Γνώση της νομοθεσίας προμηθειών του Δημοσίου και της διαδικασίας διεξαγωγής διαγωνισμών (διοικητικό δίκαιο)
  • Εμπειρία στη διαχείριση της πλατφόρμας του Εθνικού Συστήματος Ηλεκτρονικών Δημόσιων Συμβάσεων (ΕΣΗΔΗΣ)
  • Άριστη ικανότητα γραπτής & προφορικής επικοινωνίας στην ελληνική και αγγλική γλώσσα
  • Επικοινωνιακές ικανότητες και πνεύμα ομαδικότητας & συνεργασίας
  • Ικανότητες οργάνωσης & διαχείρισης χρόνου και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Υπευθυνότητα και τήρηση αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων, συνέπεια και δυνατότητα επίτευξης αποτελεσμάτων & στόχων σε συνθήκες πίεσης
  • Άριστη γνώση εφαρμογών Microsoft Office

Η εταιρία προσφέρει:

  • Πλήρη απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών/παροχών
  • Ευχάριστο & δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση & προοπτικές εξέλιξης
  • Παροχή γεύματος σε εστιατόριο στις εγκαταστάσεις της εταιρίας
Related tags
JOB SUMMARY
Kryoneri
a year ago
Senior
Full-time