For Employers
Ανώτατα έμπειρα στελέχη για πλήρωση επιτελικών Διοικητικών Θέσεων στα κεντρικά γραφεία διοίκησης στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη
Job post no longer accepts applications

Η Γενική Ταχυδρομική ΑΕΕ, εταιρεία με πολυετή εμπειρία στις εγχώριες και διεθνείς ταχυμεταφορές , με συνεχώς αναπτυσσόμενο δίκτυο καταστημάτων σε Ελλάδα και εξωτερικό, αναζητά:

Ανώτατα έμπειρα στελέχη για πλήρωση επιτελικών Διοικητικών Θέσεων στα κεντρικά γραφεία διοίκησης στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες/καθήκοντα

  • Εφαρμογή της εταιρικής στρατηγικής
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση στόχων για την εξυπηρέτηση της εταιρικής στρατηγικής
  • Βελτιστοποίηση λειτουργίας τμημάτων (αναλόγως της θέσης) και συμβολή στην ανάπτυξη του δικτύου καταστημάτων Ελλάδας και εξωτερικού (χώρες δραστηριοποίησης της Γενικής Ταχυδρομικής)
  • Ερμηνεία  μηνιαίων ποιοτικών αναφορών στη διοίκηση της εταιρείας
  • Συντονισμός εργασιών των τμημάτων της εταιρείας με στόχο την ομαλή λειτουργία του επιχειρησιακού πλάνου

Απαραίτητα προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη διευθυντική θέση 10 ετών
  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικών και Διοικητικών σχολών ή Logistics Management.
  • Μεταπτυχιακό στα Οικονομικά, Διοίκηση (MBA) ή αντίστοιχο μεταπτυχιακό σε τομέα διοίκησης και οικονομίας
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων Office suite
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Οργανωτική σκέψη
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων
  • Αποτελεσματικότητα υπό πίεση χρόνου
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες

Επιθυμητά προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε εταιρεία του κλάδου των μεταφορών

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επιπλέον παροχές βάσει του προγράμματος παροχών της εταιρείας
  • Δυνατότητα εξέλιξης ανάλογη με την επίτευξη στόχων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση  job@taxydromiki.gr με θέμα «Ανώτατα Διοικητικά Στελέχη » και ονοματεπώνυμο υποψηφίου.  Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν και θα θεωρηθούν αυστηρά εμπιστευτικές

Η τήρηση και η επεξεργασία των ληφθέντων βιογραφικών σημειωμάτων από τη Γενική Ταχυδρομική θα γίνει σύμφωνα με τους όρους, τις προϋποθέσεις και τις επιταγές του κανονισμού της Ε.Ε. 2016/679 για την προστασία φυσικών προσώπων έναντι της επεξεργασίας των δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα.

Περισσότερες πληροφορίες για εμάς μπορείτε να βρείτε:

Εταιρική παρουσίαση: http://www.taxydromiki.com/sites/default/files/documents/gt_etairiki_paroysiasi.pdf

Related tags
JOB SUMMARY
Athens
a year ago
C-level / Executive
Full-time