For Employers
ΑΡΤΟΠΟΙΟΣ-ΑΡΤΕΡΓΑΤΗΣ
Job post no longer accepts applications
a year ago
Posted date
a year ago
SeniorMinimum level
Senior

H Γαλλική πολυεθνική εταιρία PAUL αναζητά για ΑΜΕΣΗ πρόσληψη προσωπικό με ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα για να ενταχθούν στην ομάδα της και να εργαστούν ως Αρτεργάτες/ Αρτοποιούς για το αρτοποιείο της στην Γλυφάδα.

Με ηγετική θέση στον χώρο της αρτοποιίας / ζαχαροπλαστικής και café- εστίασης και με παρουσία σε πάνω από 30 χώρες, αναγνωρίζουμε ότι η ομάδα των ανθρώπων μας είναι το απαραίτητο συστατικό για την άριστη ποιότητα των προϊόντων μας και την εξαιρετική εξυπηρέτηση των πελατών μας.

Η φιλοσοφία του αρτοποιείου προκύπτει από την λατρεία για φρέσκο, φυσικό χειροποίητο ψωμί. Στόχος μας να προσφέρουμε καθημερινά, άριστης ποιότητας αρτοσκευάσματα, συνδυάζοντας πάντα την παράδοση με την επιστήμη.

Αρμοδιότητες

  • Επιμελούνται για την καλή ποιότητα των προϊόντων που παρασκευάζουν - Παραγωγή χειροποίητων ψωμιών, ζυμών, σφολιατοειδών και λοιπών αρτοσκευασμάτων – βάση των αυθεντικών γαλλικών συνταγών μας
  • Επιμελούνται την καθαριότητα και καλή συντήρηση των μηχανημάτων και σκευών που χρησιμοποιούν κατά την εργασία τους, αλλά και του χώρου εργασίας
  • Ακολουθεί τους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας στο χώρο εργασίας
  • Συμβάλλει στη δημιουργία θετικού εργασιακού περιβάλλοντος
  • Ενεργεί με ήθος και ειλικρίνεια
  • Ενεργεί σύμφωνα με τις αξίες της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος σχολών αρτοποιίας – ζαχαροπλαστικής δημοσίου ή ιδιωτικού τομέα
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αρτοποιείο ή/και ζαχαροπλαστείο (παρασκευή ζυμών ως πρώτη ύλη και λοιπών αρτοσκευασμάτων)
  • Γνώσεις επεξεργασίας πρώτων υλών για παραγωγή ζυμών και μειγμάτων
  • Γνώσεις διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας στον χώρο εργασίας
  • Γνώσεις μηχανολογικού εξοπλισμού αρτοποιίας και ζαχαροπλαστικής (χειρισμός και συντήρηση)
  • Ικανότητα επικοινωνίας σε Ελληνικά & Αγγλικά – Η γνώση Γαλλικής γλώσσας θα εκτιμηθεί
  • Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εργασία σε καταστήματα υγειονομικού χαρακτήρα (καθαρό ποινικό μητρώο και βιβλιάριο υγείας)

Παροχές:

  • Πλήρη απασχόληση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ασφάλιση
  • On the Job εκπαίδευση στις σωστές διαδικασίες υγιεινής & ασφάλειας τροφίμων και στον χειρισμό εξοπλισμού κουζίνας
  • Εργασία σε ευχάριστους χώρους
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Εταιρική έκπτωση
Related tags
JOB SUMMARY
Glyfada
a year ago
Senior
Full-time