For Employers
Chef de partie - Αντίπαρος
13 days ago
Posted date
13 days ago
Mid-levelMinimum level
Mid-level

Το εστιατόριο Cookoovaya, που συμπεριλαμβάνεται τα τελευταία επτά χρόνια στη λίστα με τα προτεινόμενα εστιατόρια του οδηγού Michelin, αναζητά συνεργάτες για το νέο εστιατόριο Cookoovaya στην Αντίπαρο. Ο chef - ιδιοκτήτης Περικλής Κοσκινάς, μαγειρεύει με μέτρο και αφαίρεση, με φρέσκα τοπικά προϊόντα και κέντρο την απλότητα και την ισορροπία.

Απαραίτητα προσόντα:
- Πτυχίο σχολής μαγειρικής
- Κατ’ ελάχιστον τριετή εμπειρία σε ανάλογα εστιατόρια ή ξενοδοχεία 5 αστέρων
- Υψηλού επίπεδου γνώσεις τεμαχισμού και κοπής ψαριών
- Προηγούμενη εμπειρία σε open-fire κουζίνες
- Γνώση Αγγλικών
- Ομαδικό πνεύμα, επαγγελματισμός, προσαρμοστικότητα, ευελιξία
- Ικανότητες οργάνωσης, ανάληψης πρωτοβουλίας και δημιουργικότητας

Αρμοδιότητες:
- Υπεύθυνος καταμερισμού εργασίας του τμήματος πριν, κατά τη διάρκεια και μετά το service
- Συντονισμός του τμήματος και τήρηση των προδιαγραφών, όπως έχει οριστεί από τον Chef
- Παραγγελίες και απογραφή του τμήματος
- Επίβλεψη των κανονισμών υγιεινής και ασφάλειας του τμήματος
- Δημιουργία αρμονικού περιβάλλοντος μεταξύ του προσωπικού του εστιατορίου
- Εξασφάλιση απρόσκοπτης εξυπηρέτησης με κύριο μέλημα την ποιότητα του φαγητού

Παροχές:
- Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα εξελισσόμενο περιβάλλον
- Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάση προσόντων
- Προοπτικές ανέλιξης
- Παροχή διαμονής
- Παροχή γεύματος
- Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
- Εκπαίδευση σε εξειδικευμένες τεχνικές χειρισμού της πρώτης ύλης

Related tags
JOB SUMMARY
Antiparos
13 days ago
Mid-level
Seasonal