For Employers
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
AthensLocation
Athens
18 days ago
Posted date
18 days ago
SeniorMinimum level
Senior
FinanceJob category
Finance

Κύρια Καθήκοντα:

  • Καταχώρηση εγγραφών σε διπλογραφικά βιβλία
  • Προετοιμασία και υποβολή δηλώσεων ΦΠΑ
  • Προετοιμασία δηλώσεων VIES, INTRASTAT, ΦΑΕΔ, Φ.Μ.Υ ,Φόρο εργοληπτών κ.λ.π
  • Επικοινωνία για συμφωνία καρτελών με πελάτες και προμηθευτές
  • Αποστολή στοιχείων στο My Data της ΑΑΔΕ
  • Παραγωγή βασικών αναφορών με χρήση του προγράμματος Microsoft excel
  • Υποβολές στοιχείων στις πλατφόρμες ΕΡΓΑΝΗ και ΓΕΜΗ
  • Προετοιμασία και υποβολή δηλώσεων Ε9 νομικών και φυσικών προσώπων
  • Οργάνωση κ’ Αρχειοθέτηση λογιστικών αρχείων
  • Προετοιμασία Οικονομικών Καταστάσεων
  • Σύνταξη και υποβολή Φορολογικών Δηλώσεων φυσικών και νομικών προσώπων

Προσόντα:

  • Πτυχίο Λογιστικής ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Τουλάχιστον πέντε χρόνια εμπειρίας σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Καλή γνώση ΕΛΠ, ΦΠΑ, Φορολογίας, ΕΦΚΑ & Κοινωνικής Ασφάλισης, Γενικού Εμπορικού Μητρώου, Μισθοδοσίας και Εργατικής Νομοθεσίας.

Η εταιρεία μας προσφέρει:

  • Πλήρη, μόνιμη απασχόληση.
  •  Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και φιλικό εργασιακό περιβάλλον.
  • Μικτές αποδοχές ύψους 2.100 ευρώ σε μηνιαία βάση
Related tags
JOB SUMMARY
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
Athens
18 days ago
Senior
Full-time