For Employers
Ref:XHMIKO
ΧΗΜΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Job post no longer accepts applications
a year ago
Posted date
a year ago
Mid-levelMinimum level
Mid-level

Από εξαγωγική βιομηχανία παραγωγής ανταλλακτικών οχημάτων (υλικών τριβής) που εδρεύει στο Αιγάλεω Αττικής (πλησίον σταθμού μετρό Ελαιώνα), ζητείται Χημικός Μηχανικός ΑΕΙ ηλικίας μέχρι 30 ετών.

Πρόγραμμα εργασίας:

  • 5νθήμερη πρωινή απασχόληση, Δευτέρα έως Παρασκευή

Περιγραφή Θέσης Εργασίας:

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Εκτέλεση μηχανικών-φυσικοχημικών δοκιμών-ελέγχων στο εργαστήριο της εταιρίας και παρακολούθηση της εξέλιξης δοκιμών σε εξωτερικά εργαστήρια στα πλαίσια του ελέγχου ποιότητας της παραγωγής και του R&D
  • Έλεγχος ποιότητας α’ υλών
  • Επίβλεψη αποτελεσματικότητας ελέγχου ποιότητας παραγωγής
  • Συμμετοχή στην ομάδα Ποιότητας-Περιβάλλοντος-Υ&Α και στην εφαρμογή σχετικών διαδικασιών
  • Συμμετοχή σε projects R&D για την ανάπτυξη νέων προϊόντων ή τη βελτίωση υφιστάμενων προϊόντων
  • Συμμετοχή σε projects αυτοματοποίησης ή βελτίωσης των διεργασιών παραγωγής

Προσόντα υποψηφίου:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Χημικού Μηχανικού
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Επιθυμητή γνώση συστημάτων Ποιότητας-Περιβάλλοντος-Υ&Α (ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001)

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης και ανάπτυξης σε μία κορυφαία διεθνώς εταιρεία του κλάδου
  • Συμμετοχή σε ομαδική ασφάλιση
  • Τυχόν προϋπηρεσία θα εκτιμηθεί αναλόγως
Related tags
JOB SUMMARY
Aigaleo
a year ago
Mid-level
Full-time