For Employers
Field Engineer Συστημάτων Ασφαλείας - Θεσσαλονίκη
Job post no longer accepts applications
a year ago
Posted date
a year ago
Mid-levelMinimum level
Mid-level

Η  ESA SECURITY SOLUTIONS S.A., κατέχει ηγετική θέση στο χώρο των συστημάτων και υπηρεσιών ασφαλείας στην Ελλάδα.

Στελεχωμένη με άριστα εκπαιδευμένο προσωπικό που υπερβαίνει τα 3000 άτομα, παρέχει ολοκληρωμένες λύσεις ασφαλείας σε ιδιωτικούς και δημόσιους φορείς, εστιάζοντας σε ιδιαίτερα νευραλγικούς τομείς όπως: Μεταφορές (Λιμάνια, Σιδηρόδρομοι, Αερομεταφορές), Εκπαιδευτικά Ιδρύματα, Χρηματοπιστωτικούς Οργανισμούς, Πολυεθνικές Εταιρείες, Βιομηχανίες, Νοσοκομεία, Μαζικές Εκδηλώσεις, κ.α.

Η  ESA Security Solutions S.A. αναζητά άμεσα υποψηφίους/ες για την θέση Field Engineer Συστημάτων Ασφαλείας στη Θεσσαλονίκη.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 έτη σε παρόμοια θέση στον κλάδο συστημάτων ασφαλείας
  • Απόφοιτος/η TEI κατά προτίμηση Ηλεκτρονικός, Ηλεκτρολόγος, ή Αυτοματιστής
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Καλή χρήση Η/Υ
  • Άδεια Οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για άνδρες υποψήφιους
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας
  • Άνεση και ευγένεια στην επικοινωνία
  • Υπευθυνότητα και διάθεση για εργασία

Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη υφιστάμενου πελατολογίου στον τομέα των συστημάτων συναγερμού, access control, CCTV, πυρανίχνευσης κλπ.
  • Εγκατάσταση και προγραμματισμός νέων συστημάτων ασφαλείας
  • Παραμετροποίηση κεντρικών software συστημάτων ασφαλείας
  • Επίβλεψη και συντονισμός υπεργολάβων έργου
  • Καθημερινή επικοινωνία και εξυπηρέτηση πελατών.

Προσφέρονται:

  • Άριστες συνθήκες εργασίας και δυνατότητες εξέλιξης σε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη Εταιρεία
  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση
Related tags
JOB SUMMARY
Thessaloniki
a year ago
Mid-level
Full-time