For Employers
Διαχειριστής E-shop
Job post no longer accepts applications

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες

  • Εξυπηρέτηση πελατών - Παραγγελιοληψία (τηλεφωνική και online)
  • Διαχείριση και εκτέλεση παραγγελιών
  • Τιμολόγηση
  • Έλεγχος διαθεσιμότητας προϊόντων που προβάλλονται στο e-shop
  • Διαχείριση των προϊόντων και των πληροφοριών τους
  • Επικαιροποίηση προϊόντων, φωτογραφιών και τιμών
  • Ενημέρωση ιστοσελίδας με νέα προϊόντα ή αφαίρεση προϊόντων
  • Κατηγοριοποίηση προϊόντων
  • Δημιουργία επιπλέον περιεχομένου για αύξηση επισκεψιμότητας
  • Δημιουργία banner διαφόρων διαστάσεων
  • Έλεγχος επισκεψιμότητας και μέτρηση πωλήσεων
  • Διαχείριση social media και άλλων marketing καναλιών
  • Αποστολή newsletter
  • Συνεργασία με τμήμα Marketing για προώθηση προϊόντων σε social media campaigns και άλλα μέσα
  • Συνεργασία με προγραμματιστές για επίλυση θεμάτων του ηλεκτρονικού καταστήματος
  • Συνεργασία με Αποθήκη για διαθεσιμότητα, αποστολές, επιστροφές προϊόντων

Απαραίτητα προσόντα

  • Ιδανικά Εργασιακή εμπειρία ως Διαχειριστής e-shop
  • Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου όπως PrestaShop.
  • Γνώση Photoshop
  • Γνώση Η/Υ (Word, Excel, Εξοικείωση με εμπορικά προγράμματα ERP)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Συγκεντρωτική αναλυτική σκέψη
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικότητα
  • Δημιουργικότητα

Επιθυμητά προσόντα

  • Πτυχίο σχετικό με Πληροφορική, Marketing, Graphic Design
  • Γνώση και διαχείριση Social Media (Facebook, Instagram κ.ά.)
  • Γνώση Google Ads / Facebook Ads

Παροχές

· Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον

· Σταθερή συνεργασία

· Ελκυστικό πακέτο αποδοχών

Απαραίτητη φωτογραφία στο βιογραφικό σημείωμα

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση

Related tags
JOB SUMMARY
Larisa
a year ago
Mid-level
Full-time