For Employers
Digital Marketing Coordinator / (Digital) Marketing Specialist
Job post no longer accepts applications

Η Fitshop.gr είναι η νούμερο ένα εταιρεία πώλησης εξοπλισμού πολεμικών τεχνών,  ειδών γυμναστικής και αθλητικής ένδυσης, διαθέτοντας το μεγαλύτερο κατάστημα εξειδικευμένο στις πολεμικές τέχνες παγκοσμίως, ένα βραβευμένο για την ποιότητα παροχής υπηρεσίας ηλεκτρονικό κατάστημα και προσωπικό που ξεπερνά τα 20 άτομα.

Αναζητά Digital Marketing Coordinator & (Digital) Marketing Specialist, πλήρους ή μερικής απασχόλησης.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Προγραμματισμός & επιμερισμός εργασιών
  • Δημιουργία περιεχομένου, διαχείριση και λειτουργία των Social Media
  • Συμβουλευτικο ρόλο στην Δημιουργία Google Ads / Facebook Ads
  • Δημιουργία εικαστικών διαφημίσεων, μακετών, καταλόγων
  • Συνεργασία με την υπόλοιπη ομάδα για την αποτελεσματική δημιουργία και συντήρηση της digital marketing στρατηγικής
  • Οργάνωση και ολοκλήρωση των φωτογραφήσεων προϊόντων & Αθλητών σε συνεργασία με τα υπόλοιπα μέλη του τμήματος
  • Συνεχή αναζήτηση νέων trend, & brainstorming ιδεών και προτάσεων για φωτογραφήσεις, εικαστικά, λεκτικά κτλ
  • Ομαλή συνεργασία & επικοινωνία εσωτερικά με το τμήμα πωλήσεων
  • Διαχείριση και έλεγχος των εκπτώσεων του e-shop
  • Δημιουργία Newsletter και διαχείριση email marketing
  • Έλεγχος επισκεψιμότητας και δυνατότητα ανάλυσης των στατιστικών των social media & google analytics

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Marketing ή Επικοινωνίας ή αντίστοιχος μεταπτυχιακός τίτλος
  • Εμπειρία τριών ετών τουλάχιστον και γνώση στη διαχείριση των Social Media Platforms
  • Γνώση SEO/SEM θεμάτων
  • Άριστες γραπτές/προφορικές επικοινωνιακές ικανότητες
  • Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου όπως Moosend, CMS
  • Άριστη γνώση Microsoft Office
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Κατανόηση των πρακτικών εξυπηρέτησης πελατών και των εννοιών μάρκετινγκ και πωλήσεων
  • Δυνατότητα γρήγορης εκμάθησης των εταιρικών εσωτερικών και εξωτερικών διαδικασιών και συστημάτων
  • Γνώση Photoshop, Illustrator, Figma, Canva

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Επιθυμητή η σχέση με το χώρο των Πολεμικών Τεχνών, Γυμναστικής, Αθλημάτων αλλά και της μόδας / ενδυμάτων
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Οργανωτικές ικανότητες, ομαδικό πνεύμα
  • Υψηλή εμπορική συνείδηση και δημιουργικό μυαλό

Η εταιρεία θα σε στηρίξει σε κάθε σου βήμα προσφέροντας:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Σημαντικές ευκαιρίες προσωπικής εξέλιξης
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκής εκπαίδευση
  • Δυνατότητα πλήρους ή μερικούς απασχόλησης.

Αν αγαπάς τις πολεμικές τέχνες ή τη γυμναστική και θέλεις να γίνεις μέλος μιας δυναμικής ομάδας, σε περιμένουμε να σε γνωρίσουμε!

Related tags
JOB SUMMARY
Marousi
a year ago
Mid-level
Full-time