For Employers
Data Entry Agent
Job post no longer accepts applications

Ποιοι Είμαστε

Στην Infoworx, εστιάζουμε στην καινοτομία και στην ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών και προϊόντων μας.

Ως ηγέτιδα εταιρεία στο χώρο των εισαγωγών ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών ειδών μέσω υπηρεσιών Β2Β, στον οποίο δραστηριοποιούμαστε από το 2009, πραγματοποιήσαμε ένα όραμά μας επεκτεινόμενοι και στον κλάδο του ηλεκτρονικού εμπορίου. Το 2015, δημιουργήσαμε το κατάστημα του Electroholic, μέσω του οποίου προσφέρουμε Β2C υπηρεσίες και λύσεις σε προσιτό κόστος, παρέχοντας συνεχή και ανθρωποκεντρική υποστήριξη  στους πελάτες μας.

Έχοντας πάντα στο επίκεντρο τον καταναλωτή, στόχος μας είναι να παρέχουμε μια μοναδική αγοραστική εμπειρία.

Η ομάδα μας αποτελείται από ταλαντούχους ανθρώπους, ομαδικούς παίκτες με όραμα και όρεξη για εργασία, στους οποίους μπορούμε να βασίσουμε τα μελλοντικά μας πλάνα επενδύοντας στη διαρκή και συνεχή εξέλιξη τους.

Περιγραφή Ρόλου

Ως τα «μάτια» του εμπορικού μας τμήματος, o ρόλος συνεισφέρει στην αξιόπιστη και εύρυθμη λειτουργία του e-commerce sector διασφαλίζοντας ότι η πληροφόρηση  αναφορικά με τα προϊόντα μας είναι πλήρης, έγκυρη και αξιόπιστη, προσφέροντας ιδανικές συνθήκες ατελείωτου scrolling στους επισκέπτες της ιστοσελίδας μας!

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Άνοιγμα νέων κωδικών προϊόντων στο ERP και επεξεργασία αυτών μέσω καταχώρησης δεδομένων από εσωτερικές και εξωτερικές πηγές.
  • Έρευνα του εξωτερικού περιβάλλοντος με σκοπό τη συλλογή και την επαλήθευση ορθότητας και εγκυρότητας δεδομένων.
  • Τακτικός έλεγχος, εφαρμογή βελτιώσεων και αποκατάσταση σφαλμάτων αναφορικά με τα χαρακτηριστικά υφιστάμενων κωδικών σε όλα τα συστήματα.
  • Συντήρηση, υποστήριξη και ανανέωση όλων των δεδομένων των προϊόντων σε όλα τα υποστηρικτικά συστήματα.
  • Εκτέλεση τακτικών αντιγράφων ασφαλείας για να διασφαλιστεί η εγκυρότητα και η διατήρηση των δεδομένων.

Κύριες Δεξιότητες

  • Έμφαση στη λεπτομέρεια και στην ποιότητα.
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες και workload management skills
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης και διαχείριση πολλαπλών έργων.

Απαραίτητα προσόντα, δεξιότητες και εμπειρία

  • Απολυτήριο Λυκείου.
  • Εμπειρία τουλάχιστον ενός (1) έτους σε ρόλο Data Entry ή άλλο αντίστοιχο ρόλο.
  • Εξαιρετική γνώση εργαλείων επεξεργασίας κειμένου και υπολογιστικών φύλλων (MS Office Word, Excel κ.λπ.). Εμπειρία στη γνώση χειρισμού ERP/ πλατφόρμας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας τόσο σε προφορικό όσο και σε γραπτό επίπεδο.
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες.
  • Λήψη πρωτοβουλιών και υψηλή αίσθηση «κυριότητας» των καθηκόντων και των αρμοδιοτήτων του.

 Ανυπομονούμε να καλωσορίσουμε το επόμενο μέλος της ομάδας μας!

* Όλα τα βιογραφικά που θα ληφθούν θα αποθηκευτούν σε ασφαλή βάση δεδομένων και θα τηρηθούν οι απαραίτητοι κανόνες εμπιστευτικότητας, όπως ορίζονται και από τον νόμο 4624/2019 περί προσωπικών δεδομένων.

** Στα πλαίσια των αξιών που πρεσβεύουμε και ως μέρος της αφοσίωσής μας στην ποικιλομορφία του εργατικού μας δυναμικού, η εταιρείας μας έχει δεσμευτεί στην αποφυγή διακρίσεων χωρίς να λαμβάνει υπόψη στη διαδικασία Προσέλκυσης και Επιλογής καθώς και σε όλες τις λειτουργίες της, τη φυλή, το χρώμα, την εθνική καταγωγή, την εθνικότητα, το φύλο, την αναπηρία, τον σεξουαλικό προσανατολισμό, την ταυτότητα φύλου ή τη θρησκεία.

Related tags
JOB SUMMARY
Peristeri
a year ago
Mid-level
Full-time