For Employers
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ
Job post no longer accepts applications

Περιγραφή

Ανώνυμη Εταιρεία εμπορίας προϊόντων τροφίμων, με έδρα το Πέραμα , αναζητά υπάλληλο Τμήματος Διαγωνισμών για ενασχόληση με τους ηλεκτρονικούς διαγωνισμούς δημοσίου ΕΣΗΔΗΣ και συμβάσεις του ευρύτερου δημοσίου.

Αναφερόμενος στον/ην Προϊστάμενο Τμήματος Διαγωνισμών , τα κύρια καθήκοντα της θέσης είναι:

  • Συμμετοχή στο σύνολο των διαδικασιών σύνταξης, υποβολής και παρακολούθησης φακέλου προσφοράς σε διαγωνιστικές διαδικασίες.
  • Προετοιμασία φακέλων δικαιολογητικών συμμετοχής και κατακύρωσης, σε συνεργασία με τα στελέχη του τμήματος διαγωνισμών και τμήματος προμηθειών.
  • Σύνταξη, αρχειοθέτηση και ταξινόμηση εγγράφων σχετικά με διαγωνιστικές διαδικασίες.

         ▪   Γνώση της νομοθεσίας προμηθειών του Δημοσίου και της

            διαδικασίας διεξαγωγής των διαγωνισμών

       ▪   Παρακολούθηση της πορείας διαγωνισμών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και MS Office, outlook, internet.
  • Καλή γνώση νομιμοποιητικών εγγράφων και διαδικασιών έκδοσης τυπικών δικαιολογητικών συμμετοχής σε διαγωνιστικές διαδικασίες.
  • Γνώση διαδικασιών ηλεκτρονικών διαγωνισμών (Ε.Σ.Η.Δ.Η.Σ./ Κ.Η.Μ.Δ.Η.Σ.)
  • Τήρηση όλων των προβλεπόμενων διαδικασιών για συμμετοχή σε διαγωνισμούς προμηθειών δημόσιου τομέα (συλλογή και έλεγχος δικαιολογητικών συμμετοχής – τεχνική προσφορά– δικαιολογητικά κατακύρωσης – σύμβασης)
  • Παρακολούθηση της εξέλιξης των διαγωνισμών , επικοινωνία με τις αναθέτουσες αρχές , σύνταξη των απαραίτητων επιστολών και αποστολή των απαραίτητων εγγράφων.

Επιπλέον Προσόντα/ γνώσεις

  • Γνώση Αγγλικών
  • Επιθυμητή η καλή γνώση χρήσης ηλεκτρονικών πλατφορμών υποβολής διαγωνισμών.
  • Γνώση διαχείρισης E.R.P.

         ▪  Γνώση διαχείρισης πιστοποιήσεων ISO

Εργασιακή εμπειρία

  • 2+ έτη προϋπηρεσία σε θέση με ανάλογα καθήκοντα
  • Εμπειρία σε εκτέλεση συμβάσεων θα συνεκτιμηθεί

Δεξιότητες

  • Αποτελεσματικότητα, σταθερή απόδοση, ικανότητα εργασίας σε ομάδες και επίτευξης αποτελεσμάτων σε συνθήκες πίεσης
  • Προγραμματισμός και Οργάνωση, Καθορισμός Προτεραιοτήτων και ικανότητα τήρησης προθεσμιών
  • Καλές διαπροσωπικές σχέσεις
  • Ομαδικότητα
  • Μεθοδικότητα, έμφαση στη λεπτομέρεια, αναλυτική και συνθετική σκέψη

Παροχές

  • Μισθός ικανοποιητικός
  • Πλήρης απασχόληση (8ωρη) με συνεχές ωράριο
  • Συνεχής εκπαίδευση από την πρώτη ημέρα της πρόσληψης
  • Σταθερό και φιλικό περιβάλλον εργασίας

Related tags
JOB SUMMARY
Keratsini
a year ago
Senior
Full-time