For Employers
Sales Engineer / Μηχανικός Πωλήσεων
Job post no longer accepts applications

Η εταιρία ΛΑΚΙΩΤΗΣ Α.Ε., Market Leader στον κλάδο των πλακιδίων & ειδών υγιεινής, με ιστορία 45 ετών, έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη της αγοράς στην Ελλάδα και στις διεθνείς αγορές με την ποιότητα, την τεχνογνωσία και τη συνέπεια της, ενώ κατατάσσεται σε ιδιαίτερα υψηλή θέση ανάμεσα στις 400 μεγαλύτερες Ελληνικές εμπορικές επιχειρήσεις.

H Εταιρεία ΛΑΚΙΩΤΗΣ Α.Ε.  αναζητεί SALES ENGINEER για τη στελέχωση του τμήματος Έργων και Προδιαγραφών.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Επισκέψεις σε τεχνικά έργα και αρχιτέκτονες
  • Ενημέρωση , μελέτη και προδιαγραφή υλικών της εταιρίας σε υφισταμενους  και δυνητικους πελατες
  • Eντοπισμος και παρακολουθηση νεων εργων
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς ,και του ανταγωνισμού με στόχο την επικοινωνία του ανταγωνιστικού πλεονεκτήματος των προϊόντων της εταιρείας
  • Τήρηση report

Γνώσεις & Δεξιότητες:

  • Πτυχίο Μηχανικού/ Μηχανολόγου Μηχανικού/ Αρχιτέκτονα ή συναφές
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον δύο (2) ετών σε πωλήσεις στον ευρύτερο τεχνικό/κατασκευαστικό τομέα
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (πρόσθετες ξένες γλώσσες θα εκτιμηθούν)
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχου
  • Άδεια οδήγησης ΙΧ αυτοκινήτου

Παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάση προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Bonus με την επίτευξη στόχων Πωλήσεων
  • Πλήρη ασφάλιση/απασχόληση
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Εκπαίδευση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό

Σε όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί πλήρης εμπιστευτικότητα.

Η επικοινωνία θα πραγματοποιηθεί μόνο με τους υποψηφίους που πληρούν τα απαραίτητα προσόντα.

Related tags
JOB SUMMARY
Aspropyrgos
a year ago
Senior
Full-time