For Employers
Ref: ΣΓΘΕ0323
Στέλεχος Τμήματος Γραμματείας
Job post no longer accepts applications

Το ΙΕΚ ΑΚΜΗ, το βραβευμένο ως το «Πιο Καινοτόμο ΙΕΚ στην Ευρώπη» και το μεγαλύτερο Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης στην Ελλάδα με Κρατική Αναγνώριση, στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξής του, αναζητά να εντάξει στο Ανθρώπινο Δυναμικό του στην Θεσσαλονίκη:

ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ

Περιγραφή Θέσης

Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης περιλαμβάνουν:

  • Εξυπηρέτηση και διαχείριση Σπουδαστών, Εκπαιδευτών και Αποφοίτων
  • Διαχείριση και διεκπεραίωση αιτημάτων
  • Παροχή πληροφοριών και διενέργεια επικοινωνιών
  • Μέριμνα υλοποίησης εκπαιδευτικού προγράμματος
  • Υποστήριξη διοικητική λειτουργίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τίτλος σπουδών κατά προτίμηση στη διοίκηση και οικονομία, ή στις παιδαγωγικές / ανθρωπιστικές σπουδές
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση σε κλάδο υπηρεσιών
  • Άριστη γνώση χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Άριστη χρήση της ελληνικής και πολύ καλή χρήση της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο

Επιθυμητά Προσόντα

  • Εμπειρία στη χρήση προγραμμάτων CRM

Απαραίτητες Δεξιότητες

  • Πελατοκεντρική προσέγγιση: εστίαση στην διαμόρφωση Μοναδικής Εμπειρίας Εξυπηρέτησης
  • Ικανότητα προσαρμογής σε διαφορετικούς τύπους προσωπικότητας
  • Άριστες ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού προτεραιοτήτων
  • Ικανότητα διαχείρισης σύνθετων θεμάτων
  • Ευγενική και ευχάριστη προσωπικότητα με ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Η εταιρία μας προσφέρει

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Μια επαγγελματική ομάδα με άρτια εκπαιδευμένο και φιλικό δυναμικό
  • Πρόγραμμα Εισαγωγικής Εκπαίδευσης για την αποτελεσματική ανάληψη της θέσης
  • Σταθερό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον, σε έναν Όμιλο με παρουσία 50 ετών στον κλάδο της εκπαίδευσης
  • Άριστες συνθήκες συνεργασίας
  • Προοπτικές προσωπικής επαγγελματικής ανάπτυξης, στο πλαίσιο της δυναμικής εξέλιξης του Ομίλου

Σας περιμένουμε στην Ομάδα μας!

Όλες οι υποψηφιότητες θα αντιμετωπισθούν με εχεμύθεια και επαγγελματισμό.

Related tags
JOB SUMMARY
Thessaloniki
a year ago
Mid-level
Full-time