For Employers
Υπεύθυνη Υποδοχής - Γραμματειακή Υποστήριξη
Job post no longer accepts applications

Ο Όμιλος Megaplast S.A., ενδιαφέρεται να προσλάβει για τη στελέχωση των κεντρικών γραφείων στο Μαρούσι:

Η MEGAPLAST Α.Ε. ιδρύθηκε το 1995 και συγκαταλέγεται στις πρωτοπόρες εταιρείες στο χώρο των εύκαμπτων υλικών συσκευασίας. Με δυναμικό τμήμα Ε&Α, σχεδιάζει και αναπτύσσει καινοτόμα προϊόντα και υπηρεσίες, πιστοποιημένα από Διεθνείς Ευρεσιτεχνίες.

Με περισσότερους από 150 εργαζομένους, η MEGAPLAST λειτουργεί με Παραγωγικές Μονάδες στο Ηράκλειο Κρήτης και στη Θήβα Βοιωτίας, με συνεχή ανάπτυξη της παραγωγικής δυναμικότητας για την κάλυψη των αναγκών των διεθνών αγορών. Η MEGAPLAST Α.Ε. είναι μία εξωστρεφής εταιρεία, η οποία δραστηριοποιείται μέσω θυγατρικών στην Ευρώπη (Ηνωμένο Βασίλειο, Γερμανία, Ιταλία, Ισπανία και Γαλλία) και τις ΗΠΑ για την προώθηση των προϊόντων της, προσφέροντας αξιόπιστες και βιώσιμες λύσεις.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Υποδοχή πελατών και συνεργατών
  • Παροχή γραμματειακής υποστήριξης στον CEO
  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου
  • Διατηρεί και ενημερώνει το ημερολόγιο Διοίκησης, προγραμματίζει εσωτερικά και εξωτερικά ραντεβού
  • Αρχειοθετεί και διανέμει όλα τα έγγραφα (εσωτερική και εξωτερική αλληλογραφία)
  • Χειρίζεται εμπιστευτικά έγγραφα και εξασφαλίζει ότι παραμένουν ασφαλή
  • Παρακολουθεί τα αναλώσιμα γραφείου και διαπραγματεύεται τους όρους με τους προμηθευτές, για να εξασφαλίσει τις πιο οικονομικά αποδοτικές παραγγελίες
  • Οργανώνει, προγραμματίζει και συντονίζει τα επαγγελματικά ταξίδια των στελεχών
  • Διευθετεί τους ελέγχους της επιθεώρησης εργασίας, ΟΑΕΔ και ιατρού εργασίας
  • Διαχειρίζεται και επιβλέπει τα συνεργεία καθαριότητας
  • Εκτελεί οποιαδήποτε άλλη αρμοδιότητα της ανατεθεί από τη Διοίκηση

Απαραίτητα προσόντα / Δεξιότητες:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ ή Πτυχίο Ιδιωτικής Εκπαίδευσης
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία άνω των 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση MS Office και εμπειρία με συστήματα διαχείρισης γραφείου ERP
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου, υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Διακριτικότητα και εμπιστευτικότητα όσον αφορά ευαίσθητες πληροφορίες της Εταιρείας
  • Ακεραιότητα και επαγγελματισμός

Εταιρικές παροχές:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Bonus επιβράβευσης
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση με ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Παρέχεται πλήρης εκπαίδευση
  • Σύγχρονο, φιλικό και μοντέρνο εργασιακό περιβάλλον

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια και εμπιστευτικότητα κατά τον χειρισμό των Προσωπικών και Επαγγελματικών Δεδομένων.

Related tags
JOB SUMMARY
Athens
a year ago
Mid-level
Full-time