For Employers
Ref:FDO-ATH-03
Front Desk Officer
Job post no longer accepts applications

Η Volton Ελληνική Ενεργειακή Α.Ε. είναι μια ελληνική εταιρεία που δραστηριοποιείται δυναμικά και αυξάνει ραγδαία τις δυνατότητές της στον τομέα της Προμήθειας και Εμπορίας Ηλεκτρικής Ενέργειας, στον τομέα της Ενέργειας Φυσικού Αερίου και αρκετά σύντομα στον τομέα των Τηλεπικοινωνιών.

Προσφέροντας αξιόπιστες υπηρεσίες που καλύπτουν τις συνεχώς αυξανόμενες ενεργειακές ανάγκες των επιχειρήσεων και των νοικοκυριών, η Volton στοχεύει στην οικοδόμηση σταθερών και αξιόπιστων σχέσεων με τους πελάτες της. Φιλοδοξία της εταιρείας είναι να γίνει μία από τις σημαντικότερες εταιρείες του κλάδου και να παραμείνει στην πρώτη γραμμή των εξελίξεων στον τομέα της προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας και φυσικού αερίου. Η εταιρεία θα εισέλθει σύντομα στον τομέα των τηλεπικοινωνιών με στόχο να διευρύνει περισσότερο το χαρτοφυλάκιο των υπηρεσιών της. Στο πλαίσιο της ανάπτυξής της, η Volton ενισχύει το ανθρώπινο δυναμικό της στην Αθήνα και αναζητά:

Περιγραφή Θέσης:

Ψάχνουμε για έναν Front Desk Officer για να ενταχθεί στην ομάδα μας! Ως Front Desk Officer, θα είστε υπεύθυνοι για διάφορα καθήκοντα υποδοχής και γραμματειακής υποστήριξης στην εταιρεία μας. Ο ιδανικός υποψήφιος θα έχει άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, ενώ παράλληλα θα προσφέρει διαχειριστική υποστήριξη στα γραφεία μας. Ο στόχος σας θα είναι να κάνετε τους επισκέπτες μας να αισθάνονται ευπρόσδεκτοι και άνετα κατά την επίσκεψη τους στα γραφεία μας.

Aρμοδιότητες Θέσης:

  • Οργάνωση, τακτοποίηση και ανεφοδιασμός της reception με τις απαραίτητες προμήθειες
  • Υποδοχή και καλωσόρισμα επισκεπτών
  • Διαχείριση εισερχομένων κλήσεων τηλεφωνικού κέντρου
  • Παραλαβή επιστολών, δεματων και αποστολή τους στον κατάλληλο προορισμό
  • Διαχείριση εισερχόμενης και εξερχόμενης αλληλογραφίας
  • Διαχείριση και εκτέλεση παραγγελιών αναλώσιμων υλικών
  • Παρακολούθηση και καταγραφή των εξόδων και των δαπανών γραφείου
  • Συντονισμός συναντήσεων
  • Διαχείριση ταμείου

Απαραίτητα προσόντα:

  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε θέση γραμματειακής υποστήριξης ή ρεσεψιόν
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ θα θεωρηθεί προσόν
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες
  • Εξαιρετικές διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Ικανότητα να εργάζεται ατομικά και ως μέλος ομάδας
  • Δεξιότητες αποτελεσματικής διαχείρισης του χρόνου

 Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Εταιρικές παροχές και προνόμια
  • Συνεχής κατάρτιση και επαγγελματική ανάπτυξη
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Μοντέρνες και σύγχρονες εγκαταστάσεις

Αν σας ενδιαφέρει να εργαστείτε στον Όμιλο Volton μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας κάνοντας Αίτηση.

Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Εφόσον το βιογραφικό σου ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις της θέσης εργασίας θα επικοινωνήσουμε μαζί σου τηλεφωνικώς για να ορίσουμε μια συνάντηση.

Πληροφορίες για τον Όμιλο στο site μας volton.gr

Related tags
JOB SUMMARY
Metamorfosi
a year ago
Mid-level
Full-time