For Employers
Λογιστής / Λογίστρια σε Κατασκευαστική Εταιρεία
Job post no longer accepts applications
Company logo - click to visit company page
1-15
Construction
AthensLocation
Athens
a year ago
Posted date
a year ago
Mid-levelMinimum level
Mid-level

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Λογιστικής/Οικονομικής κατεύθυνσης
  • 5+ χρόνια προϋπηρεσία σε διπλογραφικά βιβλία
  • Θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα λογιστική εμπειρία στον κατασκευαστικό κλάδο
  • Άριστη γνώση ΚΒΣ, ΕΓΛΣ, ΦΠΑ, Εργατικής Νομοθεσίας – ΕΡΓΑΝΗ
  • Άριστη γνώση του ERP PYLON (EPSILON NET), BUSINESS Μισθοδοσία (EPSILON NET), myDATA
  • Άριστη γνώση MS Excel
  • Άριστη γνώση Αγγλικών

Αρμοδιότητες

  • Ενημέρωση δεδομένων και καταχωρήσεις παραστατικών στο ERP σύστημα της εταιρείας (απαραίτητη γνώση όλων των υποσυστημάτων Εμπορικής Διαχείρισης – Αγορών – Εξόδων – Εισπράξεων – Πληρωμών – μητρώου παγίων κτλ)
  • Καταχωρήσεις τραπεζικών συναλλαγών
  • Καταχωρήσεις στο Βιβλίο Κοστολογίου Οικοδομών - κέντρα κόστους
  • Παρακολούθηση και συμφωνία πελατών - προμηθευτών και συνεχής επικοινωνία με πελάτες – προμηθευτές στην Ελλάδα
  • Έκδοση μισθοδοτικών καταστάσεων εργατοτεχνιτών
  • Συμμετοχή στις γενικές εργασίες λογιστηρίου και στις εξωτερικές εργασίες όπως ΕΦΚΑ, ΔΟΥ κτλ.
Related tags
JOB SUMMARY
Athens
a year ago
Mid-level
Full-time