For Employers
ΛΟΓΙΣΤΗΣ- HR / ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ/Η ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ
Job post no longer accepts applications
a year ago
Posted date
a year ago
Mid-levelMinimum level
Mid-level

Κύριες Αρμοδιότητες Θέσης

  • Καταχώρηση Λογιστικών εγγραφών, παρακολούθηση και συμφωνία υπολοίπων  Πελατών-Προμηθευτών
  • Διεκπεραίωση εργασιών και επικοινωνία με δημόσιες υπηρεσίες(ΔΟΥ-ΕΦΚΑ κλπ) για Λογιστικά και Εργασιακά θέματα
  • Παρακολούθηση ταμειακών κινήσεων και πιστωτικών καρτών
  • Παροχή στατιστικών στοιχείων προς την Διοίκηση
  • Διακπεραίωση όλων των διαδικασιών μισθοδοσίας(προσλήψεις, αποχωρήσεις, ασθένειες, άδειες, υποβολή προγραμμάτων εργασίας σε ΕΡΓΑΝΗ κλπ)και έκδοση μισθοδοτικών καταστάσεων.
  • Επικοινωνία και λήψη αποφάσεων με τους Τεχνικούς Ασφαλείας
  • Διαχείριση θεμάτων Εργατικής και Ασφαλιστικής Νομοθεσίας

Προσόντα-Γνώσεις-Ικανότητες:

  • Πτυχίο Τ.Ε.Ι./Α.Ε.Ι. σχετικά με τη θέση
  • Αποδεδειγμένη σχετική εργασιακή προϋπηρεσία τουλάχιστον 4-5  ετών
  • Γνώση Εργατικής και Ασφαλιστικής Νομοθεσίας
  • Γνώση του Πληροφοριακού Συστήματος ΕΡΓΑΝΗ
  • Εμπειρία σε Λογιστικά Προγράμματα(κυρίως ERP)
  • Γνώση του Ελληνικού Λογιστικού Σχεδίου και βιβλίων Γ΄ κατηγορίας
  • Άριστη γνώση και χρήση εφαρμογών του Microsoft office
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Ακεραιότητα, Υπευθυνότητα, Ειλικρίνεια
  • Ικανότητα εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών
  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικό πνεύμα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Πλήρη απασχόληση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών ανάλογα με τα προσόντα

Οι ενδιαφερόμενοι οι οποίοι πληρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις και ενδιαφέρονται για την συγκεκριμένη θέση εργασίας, μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους

Related tags
JOB SUMMARY
Thessaloniki
a year ago
Mid-level
Full-time