For Employers
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ / ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
Job post no longer accepts applications
a year ago
Posted date
a year ago
Mid-levelMinimum level
Mid-level

Η εταιρία HETCO TOURS SA, με 56 χρόνια στον κλάδο του τουρισμού, αναζητά υπεύθυνο λογιστηρίου, για πλήρη απασχόληση, προσφέροντας σημαντικό πακέτο αποδοχών σε ένα πολύ ευχάριστο περιβάλλον.

Η θέση απαιτεί την πλήρη παρακολούθηση, ενημέρωση και καταχώρηση παραστατικών προμηθευτών, χρηματοοικονομικών κινήσεων, διαχείρηση εισπράξεων και πληρωμών, εκκαθάριση αεροπορικών/ακτοπλοϊκών εισιτηρίων, κλπ. Η θέση θα εποπτεύεται από εξωτερικό λογιστή Α τάξης.

Σε περίπτωση που ο υποψήφιος διαθέτει υπογραφή Α τάξης, υπάρχει η προοπτική της μελλοντικής αναβάθμισης σε υπεύθυνο προϊστάμενο λογιστηρίου.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης σχολής σχετικό με την λογιστική ή τα χρηματοοικονομικά.
  • Αγγλικά
  • Εφαρμογές MS Office
  • Σχετική προϋπηρεσία 2-4 χρόνια, σε συναφή θέση
  • Προϋπηρεσία σε γραφείο τουρισμού θα αξιολογηθεί επιπρόσθετα αλλά δεν είναι απαραίτητη

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και καταχώρηση τιμολογίων εξόδων, πωλήσεων, αγορών, παγίων, λοιπών συμψηφιστικών εγγραφών
  • Εκκαθαρίσεις αεροπορικών/ακτοπλοϊκών εισιτηρίων
  • Έλεγχος αποστολής στοιχείων και συμφωνίας My Data με τα βιβλία της εταιρείας
  • Έλεγχος και συμφωνίες λογαριασμών πελατών και προμηθευτών.
  • Διαχείριση και επίβλεψη εισπράξεων, πληρωμών, τραπεζικών συναλλαγών
  • Γενική υποστίρηξη λογιστηρίου

Αποστολή αίτησης/βιογραφικού: hr2@hetcotours.com

Related tags
JOB SUMMARY
Zografos
a year ago
Mid-level
Full-time