For Employers
ΛΟΓΙΣΤΗΣ

Ζητείται Λογιστής (με την προοπτική να αναλάβει Προϊστάμενος Λογιστηρίου) για πλήρη απασχόληση στην Εταιρεία Motorlease στην περιοχή του Ψυχικού.

Αρμοδιότητες

  • Έλεγχος λογιστικών καταχωρήσεων (πληρωμές, εισπράξεις, δαπάνες) και επίβλεψη των καθημερινών εργασιών του λογιστηρίου
  • Τήρηση και ενημέρωση λογιστικών βιβλίων
  • Σύνταξη και υποβολή φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, ΦΜΥ, φόρος εισοδήματος)
  • Παρακολούθηση My data
  • Έλεγχος και πληρωμή μισθοδοσίας
  • Παρακολούθηση τραπεζικών κινήσεων και ταμιακών ροών
  • Συμμετοχή και υποστήριξη στις εργασίες κλεισίματος και έκδοσης οικονομικών αποτελεσμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Microsoft office
  • Καλή γνώση των ΕΛΠ και της φορολογικής νομοθεσίας
  • Ικανότητα συνεργασίας
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Οργανωτικές και διαπραγματευτικές Δεξιότητες
Related tags
JOB SUMMARY
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
Neo Psychiko
22 days ago
Senior
Full-time