For Employers
Βοηθός Λογιστή - Γλυφάδα - City Plaza
Job post no longer accepts applications
2 months ago
Posted date
Mid-levelMinimum level
Mid-level

H BBQ.gr που δραστηριοποιείται στο χώρο του μπάρμπεκιου και των αξεσουάρ για ψήσιμο αναζητά βοηθό λογιστή για το οικονομικό τμήμα της επιχείρησης. Η εταιρεία διαθέτει τόσο φυσικό κατάστημα (Γλυφάδα) όσο και ηλεκτρονικό κατάστημα (eshop).

Περιγραφή θέσης - Αρμοδιότητες

  • Τήρηση Βιβλίων Γ΄ Κατηγορίας
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και άλλων συναλλακτικών δραστηριοτήτων της επιχείρησης
  • Διαρκής παρακολούθηση του συνόλου των συμφωνιών με Προμηθευτές
  • Υπολογισμός του ΦΠΑ καθώς και μηνιαίου κλεισίματος σε συνεργασία με το λογιστικό γραφείο
  • Εκτενής σύνταξη αναφορών και αναλύσεων προς τον CEO. Μηνιαία παρουσίαση στατιστικών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. (Οικονομικής/Λογιστικής κατεύθυνσης)
  • Τουλάχιστον 2 έτη προϋπηρεσίας σε οικονομικό τμήμα ή λογιστήριο
  • Πολύ καλή γνώση πληροφοριακών συστημάτων ERP (SoftOne), MS Office, κλπ.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής έγγραφης και προφορικής επικοινωνίας.
  • Συνέπεια – Υπευθυνότητα – Οργανωτικές ικανότητες – Ομαδικό πνεύμα
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Προσφέρονται

  • Σταθερό επαγγελματικό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικός μισθός και ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση με την ανάληψη των καθηκόντων
  • Προοπτικές εξέλιξης
Related tags
JOB SUMMARY
Glyfada
Mid-level
Full-time