For Employers
Βοηθός Λογιστή
Job post no longer accepts applications

Ο Όμιλος Σφακιανάκη, με ηγετική θέση στην Ελληνική αγορά του αυτοκινήτου, στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων του, αναζητά νέο μέλος για την ομάδα του στην περιοχή της Αθήνας, Βοτανικός:

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση δαπανών και εγγραφών Γενικής Λογιστικής
  • Συμφωνίες λογαριασμών (πελατών & προμηθευτών)
  • Διεκπεραίωση καθημερινών λογιστικών εργασιών

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Επιθυμητή αντίστοιχη εργασιακή εμπειρία 2-3 έτη
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικά & γραπτά)
  • Γνώση της Γερμανικής γλώσσας θα συνεκτιμηθεί
  • Άριστη χρήση Η/Υ (Microsoft Office)
  • Επιθυμητή γνώση SAP
  • Ομαδικό πνεύμα & ικανότητα τήρησης προθεσμιών
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας
  • Εστίαση στη λεπτομέρεια και αναλυτική σκέψη

Παροχές εταιρίας:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & παροχών
  • Δυναμικό & σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

Related tags
JOB SUMMARY
Athens
2 months ago
Mid-level
Full-time