Για εργοδότες
Semi Senior or Senior Auditor
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Ελεγκτική Εταιρεία προτίθεται να προσλάβει για τα γραφεία της στην Αθήνα ένα νέο στέλεχος στην παροχή ελεγκτικών υπηρεσιών. Θα δοθεί στον υποψήφιο η ευκαιρία να εργαστεί και να αποκτήσει εμπειρία σε ένα εξαιρετικό αλλά και απαιτητικό περιβάλλον εργασίας προσφέροντας ελεγκτικές υπηρεσίες σε μεγάλες ελληνικές και διεθνείς εταιρείες.

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες:

Συμμετοχή στη διενέργεια τακτικού ελέγχου

Συμμετοχή στον έλεγχο και προετοιμασία των Χρηματοοικονομικών Καταστάσεων

Συμμετοχή στην έρευνα και τη προετοιμασία απαντήσεων και γνωμοδοτήσεων επί φορολογικών θεμάτων για πελάτες.

Απαιτούμενα προσόντα:

Πτυχίο Ανώτατης (ΑΕΙ/ΑΤΕΙ) οικονομικής σχολής.

Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας και ικανότητα επικοινωνίας.

Κάτοχος ή σε τελικό στάδιο επαγγελματικής Πιστοποίησης (SOEL, JES, ACCA, ACA)

Προϋπηρεσία σε Ελεγκτική εταιρεία ή Λογιστικό Γραφείο τουλάχιστον 2 ετών.

Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office και IDEA.

Άριστη γνώση Διεθνών Προτύπων Χρηματοοικονομικής Αναφοράς, Ελληνικών Λογιστικών Προτύπων και Διεθνών Προτύπων Ελέγχου.

Παροχές:

Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

Άνετο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας

Ευκαιρίες εξέλιξης

Συνεχόμενη εκπαίδευση

Ιδιωτική ασφάλιση

Μαρούσι