Για εργοδότες
Κωδ:NHP_SALES_EXEC
SALES EXECUTIVE
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Υπεύθυνος για την πώληση κοινωνικών & εταιρικών εκδηλώσεων & την εξυπηρέτηση των πελατών, καθώς και την διατήρηση, την ανάπτυξη και τη βελτίωση των σχέσεων με υφιστάμενους και νέους πελάτες. Ο sales executive προσεγγίζει νέους πελάτες - συνεργάτες με σκοπό την πώληση και τη γενικότερη προώθηση της εταιρείας. Διατηρεί το σχέδιο πωλήσεων της εταιρείας που έχει συμφωνηθεί και υποβάλει προτάσεις για την επέκταση του brand. Παρακολουθεί τις εξελίξεις του κλάδου και του ανταγωνισμού.

Αναλυτικά καθήκοντα:

  • Πώληση / προώθηση εκδηλώσεων & meetings
  • Εξασφάλιση ομαλής λειτουργίας του τμήματος εκδηλώσεων, διασφαλίζοντας την τήρηση των διαδικασιών της εταιρείας
  • Σύνταξη σχετικών αναφορών / reporting
  • Υποβολή προτάσεων στο ετήσιο πλάνο
  • Διατήρηση της οικονομικής και εμπορικής πολιτικής της εταιρείας
  • Διαμόρφωση παραγγελιών και συντονισμό της εσωτερικής επικοινωνίας των τμημάτων για την διεξαγωγή εκδηλώσεων
  • Φυσική παρουσία στις εκδηλώσεις σύμφωνα με το πρόγραμμα

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 4-5 ετών σε Banquet Sales και συγκεκριμένα στην Αττική σε εταιρεία υψηλού επιπέδου παροχής υπηρεσιών
  • Πτυχίο Τουριστικής - Ξενοδοχειακής κατεύθυνσης ή σε σχετικό πεδίο
  • Βασικές γνώσεις marketing και προώθησης
  • Εμπειρία σε εταιρικές και κοινωνικές εκδηλώσεις
  • Δεξιότητες πωλήσεων και γνώση της σχετικής αγοράς
  • Δεξιότητες επικοινωνίας, λεκτικές και γραπτές
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ & Microsoft Office
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες & δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων
  • Πνεύμα συνεργασίας & ομαδικότητας

H εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές ανάλογες των προσόντων
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Σύγχρονο, φιλικό και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα στο cv@nafsika-ag.gr.

Γλυφάδα