Για εργοδότες
Κωδ:NHP_F&B_MNGR
F&B MANAGER
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Καθήκοντα:

  • Διαχείριση όλων των λειτουργιών του τομέα των τροφίμων και ποτών και των καθημερινών δραστηριοτήτων στο πλαίσιο συγκεκριμένου προϋπολογισμού και με βάση τα υψηλότερα πρότυπα
  • Διατήρηση εξαιρετικών επιπέδων εξυπηρέτησης εσωτερικών και εξωτερικών πελατών
  • Σχεδιασμός μοναδικών μενού, αγορά προϊόντων και συνεχής πραγματοποίηση απαραίτητων βελτιώσεων
  • Αναγνώριση αναγκών των πελατών και αντιμετώπιση όλων των ανησυχιών τους επιδεικνύοντας προνοητικότητα
  • Καθοδήγηση της ομάδας του τομέα τροφίμων και ποτών, προσελκύοντας, εκπαιδεύοντας και αξιολογώντας ικανό προσωπικό
  • Υψηλή ικανότητα πρόβλεψης απαραίτητου προσωπικού
  • Ορισμός στόχων, κύριων δεικτών απόδοσης, χρονοδιαγραμμάτων, πολιτικών και διαδικασιών
  • Παροχή αμφίδρομης επικοινωνίας και καλλιέργεια ενός συμμετοχικού περιβάλλοντος, με έμφαση στην παρότρυνση και την ομαδική εργασία
  • Συμμόρφωση με όλους τους κανονισμούς υγείας και ασφάλειας
  • Αναφορά στη διοίκηση σχετικά με τα αποτελέσματα πωλήσεων και την παραγωγικότητα
  • Σύνταξη σχετικών αναφορών
  • Παρακολούθηση αποθηκών, απογραφών & παραγγελιών
  • Υψηλή ικανότητα πρόβλεψης & διαχείρισης αποθεμάτων
  • Διασφάλιση άψογης συνεργασίας με τα υπόλοιπα τμήματα
  • Συμμόρφωση με τους κανονισμούς υγείας & ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία στη διαχείριση τροφίμων και ποτών σε εστίαση υψηλού επιπέδου
  • Δυνατότητα εργασίας με διάφορα προγράμματα λογισμικού υπολογιστών (MS Office, λογισμικό διαχείρισης εστιατορίου, PDA)
  • Ικανότητα εντοπισμού και αποτελεσματικής αντιμετώπισης προβλημάτων
  • Ικανότητα ανάθεσης πολλών εργασιών
  • Επικοινωνιακές και ηγετικές δεξιότητες
  • Ενημέρωση για τις τρέχουσες τάσεις και τις βέλτιστες πρακτικές στον κλάδο των τροφίμων και ποτών
  • Ικανότητα διαχείρισης προσωπικού και επίτευξης οικονομικών στόχων
  • Εστίαση στον πελάτη και την εξυπηρέτηση
  • Πτυχίο στη Διαχείριση Υπηρεσιών Εστίασης ή σε σχετικό πεδίο
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών και επιθυμητή επιπλέον γλώσσα

H εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές ανάλογες των προσόντων
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Σύγχρονο, φιλικό και οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν πλήρες βιογραφικό σημείωμα στο cv@nafsika-ag.gr.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
F&B MANAGER
Γλυφάδα
Με μεγάλη εμπειρία