Για εργοδότες
Κωδ:IT-ATH-01
IT Support
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Ο Όμιλος Volton Ελληνική Ενεργειακή Α.Ε., είναι μία ελληνική εταιρεία που δραστηριοποιείται δυναμικά και αναπτύσσεται με ραγδαίο ρυθμό στο χώρο της Προμήθειας και Εμπορίας Ηλεκτρικής Ενέργειας.

Προσφέροντας αξιόπιστες υπηρεσίες που καλύπτουν τις ολοένα αυξανόμενες ενεργειακές ανάγκες επιχειρήσεων και νοικοκυριών, o Όμιλος Volton στοχεύει στη δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης με τους καταναλωτές. Φιλοδοξία της εταιρείας είναι να γίνει μία από τις σημαντικότερες εταιρείες του κλάδου και να παραμείνει στην πρώτη γραμμή των εξελίξεων στην προμήθεια ηλεκτρικής ενέργειας. Η εταιρεία σύντομα θα εισέλθει στον κλάδο των τηλεπικοινωνιών με στόχο την περαιτέρω επέκταση των υπηρεσιών της. Στο πλαίσιο της ανάπτυξής της, η Volton ενισχύει το ανθρώπινο δυναμικό της στην Αθήνα και αναζητά:

IT Support

Αρμοδιότητες Θέσης:

  • First Level IT support σε συστήματα μηχανογράφησης της εταιρίας
  • Υποστήριξη Σταθμών εργασίας σε θέματα Τηλεφωνικού κέντρου, CRM, προγραμμάτων Billing και Microsoft Office
  • Εγκατάσταση λογισμικού σε νέες θέσεις εργασίας
  • Συντήρηση και διαχείριση Υποδομής ΙΤ (Software & Hardware Level)
  • Διασφάλιση τήρησης κανόνων ασφαλείας από τους υπαλλήλους όσον αφορά τα πληροφοριακά συστήματα της εταιρίας.

Απαραίτητα προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ τμήματος Πληροφορικής ή παρεμφερής σχολής
  • Καλή γνώση και εξοικείωση με λειτουργικό Microsoft Windows 10 και Microsoft Office Suite
  • Γνώση Υποδομών Δικτύου (Δομημένη καλωδίωση, Vlans, routing)
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία
  • Ομαδικό πνεύμα

Επιθυμητά προσόντα:

  • 1-2 χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία με προγράμματα CRM και ERP
  • Εμπειρία με τηλεφωνικά κέντρα (πχ τύπου asterisk)
  • Γνώση λογισμικού linux
  • Γνώση βάσεων δεδομένων

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ένταξη στις εταιρικές παροχές & προνόμια
  • Ευκαιρίες καριέρας και εξέλιξης

Αν σας ενδιαφέρει να εργαστείτε στον Όμιλο Volton μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας κάνοντας Αίτηση.

Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Εφόσον το βιογραφικό σου ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις της θέσης εργασίας θα επικοινωνήσουμε μαζί σου τηλεφωνικώς για να ορίσουμε μια συνάντηση.

Πληροφορίες για τον Όμιλο στο site μας volton.gr

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
IT Support
Μεταμόρφωση
πριν ένα χρόνο
Entry / Αρχάριος