Για εργοδότες
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΆλιμοςΤοποθεσία
Άλιμος
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Κύρια καθήκοντα:

  • Ενημέρωση βιβλίων
  • Συμφωνίες πελατών – προμηθευτών και τραπεζών
  • Υποβολή ΦΠΑ, ενδοκοινοτικά, παρακρατούμενοι φόροι
  • Προετοιμασία ισολογισμών και ετήσιων φορολογικών δηλώσεων νομικών προσώπων.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο λογιστικής από Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. λογιστικής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών (3) ετών στην τήρηση βιβλίων Γ' κατηγορίας.
  •  Γνώση νομοθεσίας ΦΠΑ, εισοδήματος, ΕΛΠ
  • Πολύ καλή γνώση λογιστικού προγράμματος, κατά προτίμηση Epsilon Net, καθώς και MS Office (Excel, Word)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Αναλυτική και συνθετική σκέψη.
  • Ικανότητες επικοινωνίας, ομαδικό πνεύμα, οργάνωση.
  • Προσήλωση στην επίτευξη στόχων και αποτελεσματικότητα.

 Προσφέρουμε ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης σε ευχάριστο και σταθερό περιβάλλον εργασίας.

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
ΛΟΓΙΣΤΗΣ
Άλιμος