Για εργοδότες
ΧΗΜΙΚΟΣ/ΧΗΜΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ/ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΥΛΙΚΩΝ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑυλίδαΤοποθεσία
Αυλίδα
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Από εξαγωγική, βιομηχανική εταιρία στην περιοχή Ριτσώνα Ευβοίας (Χαλκίδα), με επενδύσεις σε έρευνα, νέα προϊόντα, εξοπλισμό και ανθρώπινο δυναμικό, ζητείται:

Χημικός/Χημικος Μηχανικός/Μηχανικός υλικών

Η εταιρεία έχει αναπτύξει σημαντική εγχώρια αλλά και διεθνή δραστηριότητα και έχει αναγνωριστεί για το υψηλό επίπεδο παροχής προϊόντων και υπηρεσιών.

Στο πλαίσιο της συνεχούς προσπάθειάς της για ανάπτυξη των προϊόντων, η εταιρεία ζητά να προσλάβει Χημικό-Χημικό Μηχανικό, για το εργαστήριο ποιοτικού ελέγχου.

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες :

  • Ικανότητα συνεργασίας και διαχείρισης projects
  • Στενή συνεργασία με άλλα τμήματα της εταιρίας (τεχνική υποστήριξη, παραγωγή)
  • Καθημερινή επαφή με το εργαστήριο κατά την υλοποίηση των projects

Απαιτούμενα προσόντα :

  • Πτυχίο Χημικού/Χημικού Μηχανικού
  • Γνώση αγγλικών
  • Γνώση πακέτου Microsoft office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Κριτική σκέψη και Υπευθυνότητα
  • Συνέπεια, ευσυνειδησία και δυναμικότητα
  • Καλή διαχείριση χρόνου
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας

Η εταιρεία προσφέρει :

Πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων

Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον με προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

Αυλίδα