Για εργοδότες
Κωδ:Acc-22/10
Στέλεχος Λογιστηρίου / Κωδικός Acc-22/10
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
51-100
Υπηρεσίες Λογισμικού και Πληροφορικής
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Περιγραφή Θέσης

Μεγάλη εταιρεία Πληροφορικής  με πωλήσεις άνω των €5 εκ., και έδρα την Καλλιθέα Αττικής, ζητεί:

Στέλεχος Λογιστηρίου για μόνιμη και αποκλειστική συνεργασία.

Καθήκοντα:

  • Καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγραφών
  • Χειρισμός του πλήρους φάσματος των Λογιστικών και Οικονομικών διαδικασιών (Γενική Λογιστική, Πάγια, Προμηθευτές, Πελάτες)
  • Σύνταξη λογιστικών αναφορών
  • Διαχείριση των καθημερινών πράξεων του λογιστηρίου
  • Δημιουργία και τήρηση φορολογικών αρχείων και φακέλων για την τεκμηρίωση των συναλλαγών
  • Επικοινωνία με προμηθευτές, πελάτες και λοιπούς συνεργάτες της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε πραγματική θέση λογιστηρίου
  • Καλή γνώση στη διαχείριση ERP συστημάτων λογισμικού οικονομικών εφαρμογών (ιδιαίτερα θα εκτιμηθεί η γνώση των προιόντων Soft1)
  • Καλή γνώση εφαρμογών MS Office, ειδικά του Excel
  • Καλές δεξιότητες επικοινωνίας & εδραίωσης κλίματος εμπιστοσύνης
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης για τις αρμοδιότητες της θέσης, των διαδικασιών και των κανόνων της εταιρείας

Η θέση αναφέρεται στην προισταμένη του λογιστηρίου.

Προσφέρουμε ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, συνεχή εκπαίδευση και πολλές προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να στείλουν άμεσα το βιογραφικό τους σημείωμα στο e‑mail: jobs@epafos.gr αναφέροντας τον κωδικό της θέσης.

Καλλιθέα