Για εργοδότες
Κωδ:MRKT22
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ MARKETING
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Ηγέτιδα εταιρία στον κλάδο της ενέργειας αναζητά για τα γραφεία της στην Αθήνα:

                                                                 ΥΠΑΛΛΗΛΟ MARKETING

Αρμοδιότητες:

  • Συμβολή στην ανάπτυξη δραστηριοτήτων marketing για την περαιτέρω διείσδυση στην αγορά, την ενίσχυση της πιστότητας των πελατών και την υποστήριξη της επικοινωνιακής πολιτικής της εταιρείας
  • Συλλογή ιστορικών πληροφοριών και δεδομένων των πελατών, συμβολή στη διεξαγωγή σχετικών ερευνών αγοράς, διατήρηση και ενημέρωση σχετικών αρχείων συλλογής και ανάλυσης πληροφοριών βάσει έρευνας αγοράς
  • Συμβολή στην κατάρτιση και την εκτέλεση του ετήσιου προγράμματος για την προώθηση των υπηρεσιών στην αγορά (Go to Market Plan), συλλογή δεδομένων και ενημέρωση της έκθεσης αξιολόγησης μετά την εκτέλεση του
  • Αποστολή ερωτηματολογίου αξιολόγησης υπηρεσιών στους πελάτες για συμπλήρωση, συμμετοχή σε συνεντεύξεις αξιολόγησης πελατών, καταγραφή αποτελεσμάτων αξιολόγησης για τη μέτρηση του επιπέδου εξυπηρέτησης, τήρηση σχετικού αρχείου ικανοποίησης πελατών, ανάλυση αποτελεσμάτων αξιολόγησης πελατών σε περιοδική βάση, κατηγοριοποίηση, αρχειοθέτηση και αξιοποίηση των αποτελεσμάτων
  • Ενημέρωση ιστοτόπου με όλες τις απαραίτητες πληροφορίες που αφορούν το συγκεκριμένο τμήμα (πελάτων και συμβάσεων)
  • Εκτέλεση καθηκόντων για τη διαχείριση Μεγάλων Πελατών (Key Account), διενέργεια έρευνας πελάτη, δημιουργία προφίλ του, ανάλυση δεδομένων, εξυπηρέτηση πελάτη

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο (επιθυμητό ΑΕΙ) στον τομέα Διοίκησης Επιχειρήσεων, Marketing ή Οικονομικών
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών με εξειδίκευση σε συναφή τομέα θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • 3-5 έτη σχετικής εργασιακής εμπειρίας στον τομέα του marketing (ιδανικά στον τομέα της ενέργειας)
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας και του MS Office
  • Ισχυρές επικοινωνιακές, διαπροσωπικές και οργανωτικές ικανότητες
  • Υπευθυνότητα και ομαδικό πνεύμα
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Κριτική σκέψη και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου

Εάν επιθυμείτε να συνεχίσετε την καριέρα σας σε ένα δυναμικό περιβάλλον εργασίας με προοπτικές εξέλιξης, παρακαλούμε όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα με την ένδειξη MRKT22. Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Αθήνα
πριν 2 χρόνια