Για εργοδότες
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΗΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΧανιάΤοποθεσία
Χανιά
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ σε Λογιστική, Χρηματοοικονομικά ή σχετικό τομέα
  • Εργασιακή εμπειρία σε θέση Υπεύθυνου Κοστολόγησης, Αναλυτή Κόστους, Λογιστή ή σε
    παρόμοια θέση
  • Άριστες αναλυτικές δεξιότητες και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Ακεραιότητα χαρακτήρα με ικανότητα διαχείρισης εμπιστευτικών πληροφοριών
  • Άριστη γνώση χρήσης MS Office (Excel, PowerPoint κλπ.), επιθυμητή γνώση ERP (SoftOne)

Καθήκοντα-αρμοδιότητες:

  • Διεκπεραίωση κοστολόγησης εταιρίας. Συλλογή και συνδυασμός δεδομένων κόστους, για τον υπολογισμό κοστολογίων και περιθωρίων κέρδους.
  • Ανάλυση και αξιολόγηση των πωλήσεων, κόστους πωληθέντων, γενικών εξόδων διοίκησης, διάθεσης και παραγωγής
  • Σύνταξη προβλέψεων κόστους (μηνιαίων, τριμηνιαίων και ετήσιων)
  • Προετοιμασία και παρουσίαση εκθέσεων και αναλύσεων για τα παραπάνω
  • Εντοπισμός και υπόδειξη οικονομικά αποδοτικών λύσεων

Η εταιρία προσφέρει:

  • Πλήρη απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πολύ καλό περιβάλλον εργασίας
  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων, θα επικοινωνήσουμε με τους
υποψήφιους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί
συνάντηση για συνέντευξη. Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Χανιά