Για εργοδότες
Κωδ:ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ
Μηχανικός συντήρησης (Μηχανολόγος)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
251-500
Γενικός κλάδος
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η EL PACK Α.Ε., εταιρία με ηγετική θέση στον κλάδο της χάρτινης συσκευασίας επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της, για το εργοστάσιο της στο Καπανδρίτι :

Βασικές αρμοδιότητες :

• Έλεγχος της καλής λειτουργίας των μηχανημάτων
• Τακτική συντήρηση των μηχανημάτων
• Επιδιόρθωση βλαβών όπου απαιτείται και συνεργασία με εξωτερικό συνεργάτη εφόσον χρειασθεί
• Ηλεκτρονική τήρηση συντηρήσεων/βλαβών
• Τήρηση και έλεγχος αποθήκης ανταλλακτικών σε συνεργασία με το τμήμα Προμηθειών
• Μελέτη και υλοποίηση εργασιών συντήρησης των κτιριακών εγκαταστάσεων και υποδομών του εργοστασίου
• Συνεργασία με τον Διευθυντή Παραγωγής και ενημέρωση του για τη κατάσταση του μηχανολογικού εξοπλισμού
• Τήρηση των πολιτικών και διαδικασιών Υγιεινής ,Ασφάλειας και Περιβάλλοντος

Απαραίτητα προσόντα:

• Πτυχίο Μηχανολόγου (ΤΕΙ ή Τεχνικής Σχολής Μηχανολογικής κατεύθυνσης )
• Καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας
• Καλή γνώση μηχανολογικών σχεδίων.
• Γνώση χειρισμού απλών μηχανημάτων μηχανουργείου (Τροχός, Δράπανο, Ηλεκτροσυγκόλληση)
• Επαρκής γνώση χειρισμού Η/Υ (Microsoft & ERP)
• Προϋπηρεσία ικανή ώστε να έχει αναπτύξει τις επόμενες δεξιότητες:
Επισκευή μηχανολογικών αστοχιών, εξάρμοση και αντικατάσταση.
• Για άντρες υποψήφιους εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Παροχές:

• Πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Συνεχής εκπαίδευση και μάθηση
• Προοπτικές εξέλιξης

Καπανδρίτι