Για εργοδότες
Κωδ:CONS125
Οικονομικός Αναλυτής
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η Arbitrage Financial Solutions αναζητά Οικονομικό Αναλυτή να συμμετέχει στην ταχέως αναπτυσσόμενη ομάδα της.

Η φιλοσοφία και το όραμα μας για το μέλλον, υπαγορεύουν την εκτέλεση και διαχείριση κάθε έργου που αναλαμβάνουμε, με επαγγελματισμό & συνέπεια, από την αρχή μέχρι την ολοκλήρωση του, με γνώμονα τις ξεχωριστές του παραμέτρους, με σκοπό την επίτευξη βέλτιστου δυνατού αποτελέσματος.

Αντιμετωπίζοντας με σεβασμό τους πελάτες μας, δίνουμε βαρύτητα στις ιδιαιτερότητες τους και προτείνουμε εξατομικευμένες λύσεις ακολουθώντας γενικά αποδεκτές πρακτικές καθοδηγώντας και υποστηρίζοντάς τους σε μείζονα οικονομικά, λειτουργικά, διαχειριστικά, και αναπτυξιακά θέματα που αντιμετωπίζουν.

Η πελατοκεντρική προσέγγιση, σε συνδυασμό με τα παραπάνω, θέτει ψηλά τον πήχη της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών, εξασφαλίζοντας την ικανοποίηση των πελατών αλλά και τη σταθεροποίηση μακροχρόνιων σχέσεων συνεργασίας και εμπιστοσύνης.

Η θέση

Η θέση αφορά χρηματοοικονομικό Αναλυτή που θα εργάζεται από τα γραφεία της εταιρείας μας στην Αθήνα. Το μοντέλο εργασίας δύναται να είναι υβριδικό κατά 40%.

Αρμοδιότητες:

Συμβουλευτική Επιχειρήσεων

  • Συλλογή και επεξεργασία στοιχείων και δεδομένων από τους πελάτες της εταιρείας
  • Υποστήριξη στην μηνιαία συμβουλευτική των πελατών με ανάλυση ισοζυγίων & ρευστότητας καθώς και προετοιμασία σχετικών εκθέσεων
  • Υποστήριξη στην προετοιμασία προϋπολογισμού των πελατών καθώς και του ταμειακού τους προγραμματισμού
  • Προετοιμασία επαγγελματικών παρουσιάσεων και εκθέσεων παραδοτέων στους πελάτες της εταιρείας

Αναπτυξιακός Νόμος / ΕΣΠΑ

  • Συλλογή και επεξεργασία απαραίτητων δικαιολογητικών του φακέλου της επένδυσης (Αναπτυξιακός Νόμος, ΕΣΠΑ)
  • Σύνταξη φακέλου και υποβολή πρότασης στο πληροφοριακό σύστημα (ΕΣΠΑ)
  • Προετοιμασία & εκπόνηση οικονομοτεχνικής μελέτης στο πλαίσιο του Αναπτυξιακού Νόμου
  • Επικοινωνία με τους πελάτες, ενδιαφερόμενους στο πλαίσιο της υλοποίησης του έργου αλλά και της τακτικής παρακολούθησης του
  • Συνεργασία με ομάδα εμπειρογνωμόνων για την εξασφάλιση της έγκυρης και συμφωνημένης υλοποίησης των έργων

Side Projects

  • Υποστήριξη στην προετοιμασία επιχειρηματικών σχεδίων (business plan)
  • Υποστήριξη στην υλοποίηση μελετών αποτίμησης (Valuation)
  • Συμμετοχή σε μελέτες φορολογικού περιεχομένου

Δεξιότητες

  • Ικανότητα επίλυσης σύνθετων προβλημάτων
  • Έμφαση στο αποτέλεσμα με λογική και μεθοδική προσέγγιση
  • Ικανότητα ανταπόκρισης σε στενά περιθώρια χρόνου με προκαθορισμένες προθεσμίες
  • Δεξιότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου, αναλυτική σκέψη, συνεργασία και δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. σε Διοικητική / Οικονομική / Χρηματοοικονομική Επιστήμη
  • Πρόσθετος μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office
  • Ικανότητα σύνταξης εκθέσεων και παρουσιάσεων γραπτώς σε επίσημο λόγο
  • Άριστη επικοινωνία, παρουσίαση και ικανότητα γραφής στα Αγγλικά και Ελληνικά. Η γνώση πρόσθετης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν

Παροχές εταιρείας

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές ανάλογα με τα προσόντα του/ης υποψηφίου/ας
  • Σημαντικές δυνατότητες εξέλιξης σε ένα δυναμικό περιβάλλον
  • Ετήσιο Bonus βασισμένο στην προκαθορισμένη αξιολόγηση από τη Διοίκηση
  • Ευχάριστο και δημιουργικό περιβάλλον
Αθήνα
πριν 2 χρόνια