Για εργοδότες
Εκπρόσωπος Εξωδικαστικού Συμβιβασμού
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΝομικάΚατηγορία θέσης
Νομικά

Περιγραφή

H Δικηγορική Εταιρεία Σιούφας & Συνεργάτες, η μεγαλύτερη εταιρεία στον κλάδο της, με παρουσία στην Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη και Βουκουρέστι, δραστηριοποιείται στην παροχή νομικής υποστήριξης από το 1999. Στο πελατολόγιο της συγκαταλέγονται οι μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρίες από όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Ταχύτατα αναπτυσσόμενη με ανθρώπινο δυναμικό 450 υψηλά εξειδικευμένων επαγγελματιών, αναζητά ικανούς υποψήφιους για την κάλυψη θέσεων Εκπροσώπων Εξωδικαστικού Συμβιβασμού, στο υπ/μα της Θεσσαλονίκης.

Περιγραφή Θέσης

  • Τηλεφωνική ενημέρωση σχετικά με την ύπαρξη ληξιπρόθεσμων οφειλών
  • Ενημέρωση και καθοδήγηση των οφειλετών σχετικά με τις πιθανές ενέργειες
  • Αξιολόγηση και διαπραγμάτευση πιθανών προτάσεων των οφειλετών για εξόφληση, καθώς και αιτήματα για διακανονισμό των ληξιπροθέσμων οφειλών, σύμφωνα με τις διαδικασίες της εταιρείας
  • Πλήρη και αξιόπιστη ενημέρωση των διαχειριστικών συστημάτων της εταιρίας

Απαιτήσεις

  • Απόφοιτος/η Λυκείου
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και MS Office

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ

Δεξιότητες

  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Πειθώ
  • Προσήλωση στο στόχο
  • Οργανωτικές ικανότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επιμίσθια επιβράβευσης
  • Δωρεάν πρόγραμμα υγείας και οικογενειακής νοσοκομειακής κάλυψης για όλα τα προστατευόμενα μέλη
  • Δομημένο πρόγραμμα εκπαίδευσης και ανάπτυξης δεξιοτήτων
  • Παροχή εκπτωτικών προνομίων

Θεσσαλονίκη