Για εργοδότες
Production Planner
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΛάρισαΤοποθεσία
Λάρισα
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης

Κύρια Καθήκοντα και Αρμοδιότητες:

  • Κατάρτιση του προγράμματος παραγωγής σε εβδομαδιαίο επίπεδο και αναπροσαρμογή καθημερινά με βάση την εξέλιξη της παραγωγικής διαδικασίας
  • Στενή συνεργασία με τον Διευθυντή Εργοστασίου και την Διεύθυνση Εφοδιαστικής Αλυσίδας για την κατάρτιση του βέλτιστου προγράμματος παραγωγής και την ικανοποίηση των αναγκών ζήτησης
  • Καθημερινή παρακολούθηση των επιπέδων των αποθεμάτων (stock levels) και της ζήτησης (demand planning) για τον καθορισμό του πλάνου παραγωγής
  • Ορθολογικός καταμερισμός των παραγωγικών αναγκών στις διάφορες γραμμές παραγωγής και συσκευασίας
  • Στενή παρακολούθηση της διαδικασίας παραγωγής για τη διασφάλιση της ομαλής εκτέλεσης του πλάνου
  • Έγκαιρη αναπροσαρμογή του προγράμματος παραγωγής ώστε να διατηρείται υψηλά το service level
  • Άμεση ενημέρωση των αρμόδιων τμημάτων για αλλαγές στα τρέχοντα προγράμματα παραγωγής
  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό της μείωσης του over-stock ή στην αποφυγή out-of-stock
  • Συμμετοχή στην διαδικασία Sales & Operations (S&OP) της εταιρίας
  • Καταχώριση του προγράμματος παραγωγής στο SAP
  • Ενεργή συμμετοχή σε στρατηγικά  ad-hoc projects του Εργοστασίου, που αναμένεται να αφορά σημαντικό κομμάτι του χρόνου του/της

Ακαδημαϊκά Προσόντα, Ικανότητες & Δεξιότητες:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ Μηχανολόγος Μηχανικός ή Μηχανικός Παραγωγής
  • 3-5 χρόνια σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Πολύ καλή γνώση της Aγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία στη χρήση SAP θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Συνέπεια και υπευθυνότητα
  • Συνεργασία και ομαδικότητα
  • Επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ανεπτυγμένες αναλυτικές ικανότητες
  • Έμφαση στην λεπτομέρεια
  • Προσήλωση στο αποτέλεσμα
  • Ικανότητα να εργάζεται υπό πίεση

Απολαβές & Παροχές

  • Ελκυστικό πακέτο απολαβών
  • Ιδιωτική ιατρική ασφάλιση
  • Προοπτικές ανέλιξης σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
  • Πρόγραμμα ετήσιου bonus
Λάρισα