Για εργοδότες
Administrative & Supply Chain Assistant
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
Η ομάδα Hiring Solutions του kariera.gr αναζητά για λογαριασμό της εταιρίας ΚΑΡΣΟΝ Α.Ε., που ασχολείται με την παραγωγή, εισαγωγή και εμπορία ηλεκτρολογικού υλικού, συστημάτων ασφαλείας & φωτισμού, Βοηθό Εφοδιαστικής Αλυσίδας & Διοίκησης.

Αρμοδιότητες
  • Καταχώρηση & Παρακολούθηση παραγγελιών
  • Επικοινωνία με προμηθευτές για λοιπές ανάγκες εισαγωγών (π.χ. σχεδιασμό συσκευασιών, εγχειριδίων χρήσης κλπ.)
  • Καταχώρηση στοιχείων αγορών στο μηχανογραφικό σύστημα της εταιρίας
  • RMAs (επιστροφές σκάρτων σε Προμηθευτές εξωτερικού)
  • Καταγραφή & καταχώρηση Δειγμάτων & Certificates of Conformity
  • Γενική διοικητική-γραμματική υποστήριξη
  • Ενημέρωση Ημερολόγιου Επισκέψεων Πωλητών
  • Έλεγχος Sites Πελατών / Ανταγωνιστών

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ/ΙΕΚ Οικονομικών ή Διοίκησης
  • 2-4 χρόνια συναφούς εργασιακής εμπειρίας σε τμήμα εφοδιαστικής αλυσίδας
  • Άριστη χρήση αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό επίπεδο
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ & MS Office
  • Εξοικείωση με τη χρήση συστημάτων ERP
  • Επικοινωνιακές & διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Λήψη πρωτοβουλιών & Επίλυση προβλημάτων
  • Ομαδικότητα
  • Αναλυτική σκέψη & Τεχνική αντίληψη

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους και μέλος της ομάδας του kariera.gr θα επικοινωνήσει με τους υποψηφίους που πληρούν τις προδιαγραφές.

Αιγάλεω