Η θέση ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ/ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ έχει αποθηκευτεί.

GR

Ολοκλήρωση αίτησης

Σύνδεση

Ξέχασα
ή

Λογαριασμός

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ/ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ από την εταιρεία ΝΕΙΛΟΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ Α.Ε.

Πλήρης Απασχόληση
Μαρκόπουλο Αττικής

Περιγραφή Θέσης

H ΝΕΙΛΟΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ Α.Ε., αναπτυσσόμενη εταιρεία στον χώρο της διαχείρισης μη επικίνδυνων στερεών αποβλήτων που εδρεύει στο Μαρκόπουλο Αττικής, αναζητά στα πλαίσια των δραστηριοτήτων της στον Νομό Αττικής στέλεχος για το Λογιστήριο.

Περιγραφή Θέσης:
Επίβλεψη και οργάνωση λογιστηρίου, συμφωνίες πελατών και προμηθευτών, καταχωρήσεις Γενικής Λογιστικής και Εμπορικής διαχείρισης, μηνιαίες συμφωνίες Εμπορικής διαχείρισης με Γενική Λογιστική, έκδοση και υποβολή όλων των απαιτούμενων φόρων και αρχείων προς το Δημόσιο (ΦΠΑ, ΦΜΥ, Φόρος Εργολάβων, ΜΥΦ, βεβαιώσεις αποδοχών, φόρος μερισμάτων, ΑΠΔ, Βιβλίο Αδειών κ.λ.π.), τήρηση Μητρώου Παγίων, μηνιαίες συμφωνίες Εμπορικής διαχείρισης με Γενική Λογιστική, μηνιαίες συμφωνίες με Πελάτες - Προμηθευτές και εξωτερικούς συνεργάτες, επικοινωνία και συνεργασία με τράπεζες, παρακολούθηση πορείας της επιχείρησης, σύνταξη report και αναφορά στη διοίκηση, επικοινωνία με πελάτες για τον προγραμματισμό εισπράξεων (credit control), γνώση χειρισμού και προετοιμασίας φακέλων ΕΣΠΑ και επενδυτικών σχεδίων

Απαιτούμενα προσόντα:
  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής / Οικονομικής κατεύθυνσης.
  • 10 έτη εμπειρίας σε  αντίστοιχη θέση και αντικείμενο, κατά προτίμηση σε θέση υπευθύνου λογιστηρίου
  • Πολύ καλές γνώσεις Λογιστικής, Κ.Φ.Α.Σ. , Φ.Π.Α. και Ε.Λ.Π.
  • Πολύ καλές γνώσεις έκδοσης μισθοδοσίας και εργατικής νομοθεσίας.
  • Γνώσεις χρήσης συστήματος μισθοδοσίας (κατά προτίμηση E-MAN POWER)
  • Άριστη γνώση Η/Υ (MS Office & Internet) και ειδικά λογιστικά φύλλα excel καθώς και λογιστικού συστήματος ERP (κατά προτίμηση GALAXY)
  • Εμπειρία σε συμμετοχή διαγωνισμών δημοσίου
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Κάτοικος Ανατολικής Αττικής

Προφίλ υποψηφίου :
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ικανότητα συνεχούς προσαρμογής σε νέα δεδομένα
  • Επικοινωνιακή ικανότητα

Παρακαλούνται οι υποψήφιοι να αποστείλουν το βιογραφικό τους , επιλέγοντας ``Αίτηση``.

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια στην αξιολόγηση των βιογραφικών.

Κωδικός αναφοράς

Υπεύθυνος-η Λογιστηρίου